FANDOM


Dragon icon Zmiennoskrzydły Albrechta
Changewind gallery 3
Podstawowe informacje
Imię nieznane
Gatunek Zmiennoskrzydły
Płeć nieznana
Treser Albrecht Perfidny
Status żyje
Lokalizacja Wyspa Łupieżców
Pozostałe informacje
Debiut Jesteśmy rodziną (część 2)

Zmiennoskrzydły Albrechta (ang. Alvin's Changewing) - smok, bezimienny przedstawiciel gatunku Zmiennoskrzydły, więziony przez Albrechta Perfidnego na wyspie Łupieżców. Pojawia się on tylko i wyłącznie w serialu Jeźdźcy smoków, w odcinku Jesteśmy rodziną (część 2).

Wygląd

Smok ten, rozmiarem i budową ciała nie różni się od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku. Jak większość Zmiennoskrzydłych, osobnik ten ma jaskrawopomarańczową barwę skóry z żółtymi krawędziami skrzydeł.

Zdolności

  • Kamuflaż: Smok może dostosować kolor swojego ciała do otoczenia, tym samym stając się niewidocznym dla innych.
  • Kwas: Gad posiada niebezpieczną zdolność plucia żrącym kwasem.
  • Spryt: Będąc w niewoli u Albrechta smok wtapiał się w otoczenie, oszukując strażników, którzy myśleli, że smok uciekł.

Historia

Jeźdźcy smoków

Smok pojawia się w serialu tylko jeden raz, w odcinku Jesteśmy rodziną (część 2). Gdzie jest on więziony przez Albrechta, w Więzienie Łupieżcówwięzieniu na wyspie Łupieżców. Zmiennoskrzydły ten jest jednym ze smoków, które mężczyzna chce wytresować (porywając w tym celu Czkawkę). Gdy porwany chłopak jest prowadzony do swojej celi, mija on klatkę z owym smokiem, który po raz kolejny oszukuje strażników, wtapiając się w otoczenie. Jednakże gdy Czkawka uświadamia Łupieżcom, iż smok wcale nie uciekł i znajduje się tuż za nimi, zwierzę pojawia się i pluje żrącym kwasem w kraty, zaś chłopak wraz z Albrechetem i Bestialem udaje się dalej.

Smok już nigdy się nie pojawia, a jego dalsze losy pozostają nie znane.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki