FANDOM


Zimowy Wiatr Wotana (ang. Winter Wind of Woden; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — obszerny prąd powietrzny, owiewający wyspy Archipelagu Barbarzyńskiego. Pojęcie to pojawia się w powieściach Cressidy Cowell.

Lokalizacja

Wiatr wieje od północy, z okolic Lodowej Wyspy Nikąd, i ciągnie się na południowy zachód, mijając ZbirięRozpacz Upiora i docierając aż do Zatoki Niszczyciela

Opis

Wiejący z północy wiatr jest mroźny, lecz także niezwykle silny i niebezpieczny. Powoduje on gwałtowne sztormy na morzu, które są w stanie niszczyć i zatapiać statki. 

Historia

W powieści How to Betray a Dragon's Hero, podczas ucieczki przed armią Alvina na skradzionym władcy statku, Czkawka usiłuje za wszelką cenę uniknąć sztormu wywołanego przez wiatr. Po walce Smarka Świńskiego Ryja z Alvinem, wiatr dosięga statku i niszczy go, wysyłając Czkawkę na otwarty ocean. Nieprzytomny Czkawka dryfuje po wodzie, aż dociera na Kraniec Bohatera.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki