FANDOM


Ziemia Smarka

Ziemia Smarka

Ziemia Smarka (ang. Snotland) — niewielka wyspa wchodząca w skład Archipelagu, pojawiająca się w serialu Jeźdźcy smoków.

Wygląd

Jest to niewielka, skalista wyspa, na której nie rośnie nic oprócz kilku uschniętych drzew, przez co przypomina wyspę Łupieżców. Zauważyć można na niej dwie skaliste góry - jedną wielką, drugą mniejszą. Znajduje się po środku oceanu, a w pobliżu nie ma innych wysp.

Historia

Ziemia Smarka pojawia się jedynie w odcinku Wyrzutki (część 1). Kiedy Sączysmark został zawieszony w obowiązkach w Smoczej Akademii przez Czkawkę, obrażony chłopak uciekł razem z Hakokłem i postanowił zamieszkać na tej wyspie.

Podczas zwiedzania okolicy, Jorgenson trafił na rozbity tutaj statek Łupieżców, lecz podczas eksploracji zaatakował go Krzykozgon. Na szczęście uratował go Albrecht Perfidny, który wraz z chłopakiem wrócił na Berk, dosiadając Hakokła.

Po tym incydencie Ziemia Smarka została prawdopodobnie zatopiona przez Krzykozgona.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki