FANDOM


Artykuł
Snow Way Out nowa zbroja szczetbatka

Wersja metalowa

Zbroja Szczerbatka – zbroja stworzona przez Czkawkę dla swojego smoka w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata .

Wygląd

Pierwsza wersja była wykonana z łusek Krzykozgona, połączonych ze sobą sznurkiem. Biały pancerz skutecznie chronił klatkę piersiową, ramiona i czaszkę smoka przez ostrzałem.

Druga wersja z wyglądu przypomina już bardziej zbroję rycerską. Zbudowana jest z metalowych płyt. Ta wersja nie zawiera hełmu i posiada kilka ozdobnych, czerwonych czaszek podobnych do tych na kostiumie Czkawki.

Historia

Pierwsza zbroja powstała w odcinku Noc łowców (część 2), po to aby chronić Szczerbatka przed strzałami wojowników Rykera. Czkawka razem z Sączysmarkiem wyruszyli na wyspę Krzykozgona, gdzie w tunelu znaleźli łuski zwierzęcia i wykonali z nich pancerze dla swych smoków. Pancerz skutecznie odpierał strzały, ale niektóre mocowania nie wytrzymywały i pancerz częściowo się rozpadał.

W odcinku Wieczna zmarzlina jeźdźcy testują nowy pancerz, który jednak ma za słabe mocowanie. W pozostałych odcinkach pancerz skutecznie już spełnia swoją funkcje.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki