FANDOM


Zbir (ang. Thugheart; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — twórca plemienia Wygnańców i jego pierwszy wódz. Był najstarszym synem Siwobrodego Upiora i Chinhildy i dziadkiem Alvina Przechery. Jego młodszymi braćmi byli Śmieszek oraz Halibut Straszliwa Czkawka Drugi. Pojawia się w książkach Cressidy Cowell.

Historia

Sercowy Zbir był najstarszym synem Siwobrodego Upiora. Był niezwykle konkurencyjnym wikingiem, przez co jego ojciec był z niego bardzo dumny.

Kiedy uwaga rodziców zaczęła odwracać się ku Czkawce Drugiemu, najmłodszemu i najsłabszemu z braci, Zbir stał się zazdrosny i postanowił obalić swego ojca i młodszego brata. W tym celu spiskował z Królem Kontynentu. Po jakimś czasie uknuł spisek, kłamiąc ojcu, że Czkawka jest zdrajcą i zawarł pakt ze smokami, by pokonać ludzi. Wskutek tego ojciec wściekł się na Czkawkę, którego zabił w pojedynku.

Kiedy ojciec zrozumiał swój błąd i dowiedział się, kto był prawdziwym zdrajcą, walczył i pokonał swoje pierworodne dziecko i króla. Sercowy Zbir został wygnany i osiedlił się na Ziemiach Zakałów, gdzie razem z kilkoma innymi wygnańcami założył klan o takiej właśnie nazwie, którego był pierwszym wodzem. Ożenił się z Sychofantą i miał jednego syna. Jego wnuk, Alvin, został wodzem plemienia po jego śmierci. 

Ciekawostki

  • Podobno Sercowy Zbir był bardzo podobny do swojego ojca.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki