FANDOM


Hicc toy 5

Zabawka Czkawki

Zabawka Czkawki (ang. Hiccup's Toy) — pluszowa zabawka własnoręcznie stworzona przez matkę Czkawki, którą kobieta podarowała synowi, gdy ten był jeszcze małym chłopcem.

Historia

Zabawka po raz pierwszy pojawiła się w odcinku serialu Skręćkarcze Bagna. Była ona "skarbem" dla Czkawki, który Johann Kupczy miał mu przekazać, ale mężczyzna został zaatakowany przez Zaduśne Zdechy. Smoki ukradły skrzynię z zabawką i cały statek Johanna, zostawiając go dryfującego na morzu.

Po znalezieniu Johanna, Czkawka dowiedział się o prezencie od swojej matki i za wszelką cenę postanowił go odzyskać. Razem z przyjaciółmi udał się na Skręćkarcze Bagna, gdzie zmierzył się ze smokami i odzyskał skrzynkę ze skarbem. Kiedy otworzył ją, w środku odnalazł swoją zabawkę. 

Po ujrzeniu zabawki, Stoick opowiedział synowi jej krótką historię. Okazało się, że Czkawka kiedyś potwornie bał się smoków i przeraził się zabawki. Pewnego razu, kiedy chłopiec miał kilka lat, zabrał ją ze sobą na ryby i wyrzucił ją do wody. Zaplątaną w sieci zabawkę odnalazł pewien rybak.

Ciekawostki

  • W odcinku dowiadujemy się, że kiedy Czkawka był dzieckiem, strasznie bał się podobizny smoka i smoków i gdy był z tatą na rybach wyrzucił ją do morza.
  • Dzięki tej zabawce Czkawka zrozumiał, że nawet największy strach można przełamać i wyciągnąć z tego korzyści. Powiedział, że boimy się tego, co nieznane.
  • Zabawka przypomina dinozaura, a z gatunków smoków najbardziej przypomina Śmiertnika Zębacza, poruszającego się na czterech łapach. 

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki