FANDOM


Wyspa Zmiennoskrzydłych

Wyspa Zmiennoskrzydłych

Wyspa Zmiennoskrzydłych (ang. Changewing Island) — jedna z wysp znajdujących się na Archipelagu, położona na południowy zachód od Berk. Pojawia się jedynie w serialu.

Wygląd

Wyspa w znacznej części porośnięta jest iglastym lasem. Wybrzeże stanowi piaszczysta plaża otoczona kamiennymi klifami. Są tam wapienne skały.

Mieszkańcy

Jak sama nazwa wskazuje, wyspa ta jest zamieszkiwana przez Zmiennoskrzydłe. Przez jakiś czas znajdował się tam także smok z gatunku Wrzeniec o imieniu Wrzeniek, który nie mógł sam wrócić do oceanu ze względu na uszkodzone skrzydło.

Historia

Wyspa ta pojawia się po raz pierwszy w odcinku Dziwnobarwny klejnot. Podczas pobytu na niej, Śledzik znalazł jajo Zmiennoskrzydłego, które wziął za kamień szczęścia i sprowadził je na Berk. Przez Sączysmarka do wioski trafiło jeszcze więcej jaj, przez co wściekłe Zmiennoskrzydłe przyleciały na Berk po swoje potomstwo. Ostatecznie, dzięki Śledzikowi, wszystkie smoki i ich jaja trafiły z powrotem na swoją wyspę.

W odcinku Żyj i pozwól latać Nadziemny Krąg udał się na Wyspę Zmiennoskrzydłych, by poćwiczyć przed walką z Albrechtem. Ich celem było zbadanie mieszkających tam smoków i opanowanie taktyki obronnej przed nimi. Później, kiedy Albrecht użył Zmiennoskrzydłych do ataku na Berk, Czkawka odprowadził je na ich wyspę.

W odcinku Uwolnić Wrzeńka na wyspie uwięziony został Wrzeniec nazwany przez Szpadkę Wrzeniek.

Rise of Berk

Ciekawostki

  • Prócz Zmiennoskrzydłych na wyspie można znaleźć dziki, którymi żywią się mieszkające tu smoki.

Zobacz też