FANDOM


Wyspa Zmiennoskrzydłych

Wyspa Zmiennoskrzydłych

Wyspa Zmiennoskrzydłych (ang. Changewing Island) — jedna z wysp znajdujących się na Archipelagu, położona na południowy zachód od Berk. Pojawia się jedynie w serialu.

Wygląd

Wyspa w znacznej części porośnięta jest iglastym lasem. Wybrzeże stanowi piaszczysta plaża otoczona kamiennymi klifami. Są tam wapienne skały.

Mieszkańcy

Jak sama nazwa wskazuje, wyspa ta jest zamieszkiwana przez Zmiennoskrzydłe. Przez jakiś czas znajdował się tam także smok z gatunku Wrzeniec o imieniu Wrzeniek, który nie mógł sam wrócić do oceanu ze względu na uszkodzone skrzydło.

Historia

Wyspa ta pojawia się po raz pierwszy w odcinku Dziwnobarwny klejnot. Podczas pobytu na niej, Śledzik znalazł jajo Zmiennoskrzydłego, które wziął za kamień szczęścia i sprowadził je na Berk. Przez Sączysmarka do wioski trafiło jeszcze więcej jaj, przez co wściekłe Zmiennoskrzydłe przyleciały na Berk po swoje potomstwo. Ostatecznie, dzięki Śledzikowi, wszystkie smoki i ich jaja trafiły z powrotem na swoją wyspę.

W odcinku Żyj i pozwól latać Nadziemny Krąg udał się na Wyspę Zmiennoskrzydłych, by poćwiczyć przed walką z Albrechtem. Ich celem było zbadanie mieszkających tam smoków i opanowanie taktyki obronnej przed nimi. Później, kiedy Albrecht użył Zmiennoskrzydłych do ataku na Berk, Czkawka odprowadził je na ich wyspę.

W odcinku Uwolnić Wrzeńka na wyspie uwięziony został Wrzeniec nazwany przez Szpadkę Wrzeniek.

Rise of Berk

Changewing Island
Changewing island rob
Rob
Niektóre dane mogą zmieniać się w grze wraz z aktualizacjami
Poziom Szczerbatka dowolny
Dostępność specjalna okazja
Czas eksploracji 6 godzin
4 godziny
Smocze jaja Zmiennoskrzydły
Wrzeniek

Ciekawostki

  • Prócz Zmiennoskrzydłych na wyspie można znaleźć dziki, którymi żywią się mieszkające tu smoki.

Zobacz też

Miejsca z filmów, serialu i gier
Miejsca na wyspie Berk Wioska BerkTwierdzaSmocza zbrojowniaZbrojowniaSmoczy hangarStajnie dla smokówSmocza AkademiaSmoczy DomPortDom CzkawkiDom ThorstonówDom HoffersonówDom IngermanówDom JorgensonówDom PleśniakaDom GothiDom WiadraFarma SvenaTunele SzeptozgonówWięzienieZatoczkaKrucze UrwiskoPieczaraPlaża Thora
Wyspy Auction IslandBotany BlightCaldera CayEruptodon IslandGrzmot ThoraKoniec ŚwiataKsiężycowa WyspaLęgowiskoMelodyjna WyspaMroczna GłębiaNiemożliwa WyspaOdin's RespiteSkała ThoraSkręćkarcze BagnaSmocza WyspaSmocze SanktuariumStorehouse IslandTrzęśliwe BrzegiTyr IslandTytaniczna wyspaWyspa ZbrojoskrzydłegoWyspa BerkWyspa Bora GłowyWyspa FriggWyspa GłazopiaskowaWyspa Koślawych MrukówWyspa KrzykozgonaWyspa Lawowych ProstakówWyspa LodowcówWyspa Najwyższych DrzewWyspa NocyWyspa OgnioglistWyspa skarbuWyspa Spokojnego ŻyciaWyspa SzeptozgonówWyspa SzponiakówWyspa Szybkich SzpicówWyspa WrzeńcówWyspa WęgorzyWyspa ZiółWyspa ZmiennoskrzydłychWyspa ZębirogówWyspa Łowców SmokówWyspa ŁupieżcówZiemia SmarkaŻelazna Wyspa
Inne miejsca Cmentarzysko StatkówFort DragoGniazdo OgnioglistGniazdo ŚmiercipieśniaGniazdo Zaduśnych ZdechówLuk TukOceanPiekielny PrzesmykSmocza ArenaSmocze LeżeSmoczy CmentarzSwędzipachaWięzienie Łupieżców

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki