FANDOM


WLP

Wyspa Lawowych Prostaków w grze

Wyspa Lawowych Prostaków (ang. Lava-Lout Island; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — jedna z lokalizacji w pobliżu wyspy Berk/Głuplandii. Pojawia się w książkach Cressidy Cowell oraz w grze DreamWorks Dragons: Wild Skies. Zostaje też wspomniana w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

W książkachEdytuj

LLI book

Wyspa w książce

Wyspa Lawowych Prostaków pojawia się w książce How to Twist a Dragon's Tale. Jest zamieszkiwana przez Lawowych Prostaków. Piętnaście lat przed wydarzeniami z książki ze znajdującego się na wyspie wulkanu został skradziony Ognisty Kamień.

W książce wulkan miał eksplodować lada dzień, zagrażając Głuplandii. Okolice wulkanu pokrywały tysiące jaj Eksterminatorów, groźnych smoków, które po wykluciu zostały pożarte przez Ognistego Smoka, obecnego mieszkańca wulkanu.

Od północnej strony wyspy płynie Letni Prąd, a w nim Żarłoki.

W grze DreamWorks Dragons: Wild SkiesEdytuj

Wyspa Lawowych Prostaków pojawia się także w grze DreamWorks Dragons: Wild Skies. W tym miejscu można wytresować Koszmara Ponocnika oraz Zaduśnego Zdecha. Nie można tu zdobyć żadnego pożywienia dla swoich smoków.

ŁącznośćEdytuj

Za pierwszym razem dostać się tutaj można jedynie ujeżdżając Zębiroga Zamkogłowego. Wyspa ma łączność jedynie z Niedostępną Zatoczką.

WyglądEdytuj

Wyspa Lawowych Prostaków przypomina ogromny wulkan z cieknącą lawą. Posiada również wiele kolców i kolczaste skały rozrzucone na całym obszarze. Po środku znajduje się gigantyczna góra, z której spływa strumieniami lawa.

W grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk Edytuj

OpisEdytuj

W tym miejscu Szczerbatek poszukuje jaj Koszmara Ponocnika. Ponieważ nie możemy poruszać się między wyspami, nie wiemy jak ona wygląda.

EksploracjaEdytuj

Zobacz teżEdytuj