FANDOM


Jws955

Fragment Wyspy Głazopiaskowej, po zatopieniu przez Krzykozgona

Wyspa Głazopiaskowa (ang. Sunstone Island) — jedna z kilkunastu wysp pojawiających się w odcinku Nieposkromiony apetyt, wchodząca w skład Archipelagu.

Wygląd i lokalizacja

Wyspa Głazopiaskowa zlokalizowana jest na zachód od wyspy Berk, w bardzo bliskim sąsiedztwie Smoczego Leża.

Wyspa słynęła ze swoich nieskazitelnych plaż oraz nieograniczonej różnorodność wysokiej klasy minerałów, którymi żywią się Gronkiele. Wiadomo, że zamieszkiwały ją Koszmary Ponocniki, ale prawdopodobnie również i inne smoki.

Później, kiedy wyspa została w większości zatopiona przez Krzykozgona, została po niej niewielka skała z jednym drzewem, mogąca pomieścić zaledwie trzy smoki.

Historia

Wyspa Głazopiaskowa mapa

Lokalizacja Wyspy Głazopiaskowej na mapie (kolor pomarańczowy)

Wyspa Głazopiaskowa pojawia się jedynie w odcinku Nieposkromiony apetyt. Podczas oznaczania smoków z różnych wysp, gady z Wyspy Głazopiaskowej oznaczane były kolorem pomarańczowym.

W czasie poszukiwania Wyspy Najwyższych Drzew, Czkawka, Astrid i Śledzik natknęli się na Koszmary Ponocniki oznaczone farbą pomarańczową, więc postanowili to zbadać, udając się na Wyspę Głazopiaskową. Tam odkryli, że wyspa znacznie się zmniejszyła, a mieszkające na niej smoki wyemigrowały.

Później odkryto, że poszczególne wyspy, które znajdują się w linii prostej od Berk, zostają zatapiane przez Krzykozgona. Wyspa Głazopiaskowa była jedną z nich.

Ciekawostki

  • Wyspa Głazopiaskowa była najulubieńszą wyspą Sztukamięs ze względu na swoje różnorodne zasoby mineralne, którymi smok się żywi.

Zobacz też