FANDOM


Wyspa Łupieżców

Wyspa Łupieżców

Wyspa Łupieżców (ang. Outcast Island) — wyspa wchodząca w skład Archipelagu, zamieszkiwana przez plemię Łupieżców. Jest to jedyne miejsce, na którym rosną drzewa Loki.

Wygląd

Krajobraz wyspy Łupieżców

Sączysmark, Czkawka i Szczerbatek podziwiają krajobraz wyspy

Wyspa Łupieżców to skalista, niepłodna i obumarła wyspa, co znacznie utrudnia życie tutejszych mieszkańców. Drzewa tutaj rosnące są bardzo suche i pozbawione liści. W skład podłoża wchodzi duża ilość kamieni i innych minerałów. Mało jest ziemi zdatnej do użytkowania. Na wyspie żyje wiele dzikich gatunków smoków. Rośnie na niej drzewo o nie za bardzo miłym zapachu - drzewo Loki.

Na wyspie znajduje się wiele konstrukcji ułatwiających życie Łupieżcom, m.in. domy, kuźnie, Smocza Arena, a także katapulty służące do ataku.

Historia

Jeźdźcy smoków

W odcinku Albrecht i Łupieżcy okazuje się, że Albrecht ma dość smoków na wyspie i planuje pod osłoną nocy napaść na Berk. Nie chce jednak walczyć ze Stoickiem, ale poszukuje jego syna, sławnego pogromcę smoków - Czkawkę. Chce go siłą zmusić go tego, aby pomógł mu wytresować "szkodniki" na wyspie Łupieżców. Ostatecznie jednak plan porwania chłopaka nie skutkuje, a Albrecht i jego ludzie są zmuszeni do odwrotu. Wyspa Łupieżców po raz pierwszy jest poznana przez Wandali w odcinku Słodka Heathera (część 1). Kiedy Heathera przybyła na Berk, okazała się szpiegiem Łupieżców, a po zdobyciu Smoczej Księgi ucieka do siedziby wrogiego klanu, a w ślad za nią wyruszają jeźdźcy, chcąc ratować księgę. W tym celu Astrid przebiera się za Heatherę i walczy na Arenie Łupieżców z Koszmarem Ponocnikiem, by potem przechytrzyć ich i uciec wraz z odzyskaną księgą i ocaloną Heatherą z wyspy.

Tymczasowy ogon

Czkawka naprawiający ogon na Wyspie Łupieżców

W odcinku Smarkaty smarkacz na wyspę trafiają Czkawka, Sączysmark oraz Szczerbatek, zaskoczeni przez burzę, która zniszczyła ogon Nocnej Furii i porwała Hakokła. Zdani na siebie chłopcy nieustannie się kłócą, lecz w pewnym momencie słyszą głosy Łupieżców. Sączysmark zostawia na ziemi torbę z symbolem ich klanu, przez co natychmiast zostają rozpoznani przez Łupieżców, którzy rozpoczynają pościg. Czkawka wkrótce zostaje schwytany, a na ratunek rusza mu jego smok oraz Sączysmark. Wszyscy uciekają szczęśliwie z wyspy, ponownie pozostawiając Albrechta z pustymi rękami.

W odcinku Jesteśmy rodziną (część 1) Pleśniak podrzuca Czkawce fałszywe mapy prowadzące rzekomo na Wyspę Nocy, a w rzeczywistości na Wyspy Łupieżców. Łupieżcy budują manekin przypominający Nocną Furię i naśladują jej odgłosy, wabiąc Szczerbatka, po czym chwytają go, po chwili również Czkawkę. Zamykają ich w swoim więzieniu, z którego dzięki swojemu sprytowi Czkawce i Szczerbatkowi udaje się uciec. Uwalnia on także Pleśniaka. Razem chcą uciec z wyspy na wytresowanym Śmiertniku Zębaczu, lecz Pleśniak ponownie zostaje schwytany.

Obrońcy Berk

Łupieżcy-0

Albrecht i jego ludzie podczas narady na Wyspie Łupieżców

W odcinkach Wandersmok tytułowy Wandersmok zostaje schwytany wspólnymi siłami przez Albrechta oraz Dagura i zamknięty na arenie Łupieżców. Tam mężczyźni usiłowali go wytresować, jednak bezskutecznie. W podziemiach wyspy odbywają rozmowę, dotyczącą korzyści z wytresowania smoka dla obu stron. Wandersmok jednak ucieka z wyspy. Później Dagur przejmuje wyspę Łupieżców i jej mieszkańców, gdy pozornie zabija Albrechta.

W odcinkach Wyrzutki Stoick Ważki zostaje porwany przez Berserków i uwięziony na wyspie Łupieżców. Pod koniec drugiego odcinka arena na zostaje zniszczona przez grasujące po podziemiach smoki z gatunku Szeptozgon - dosłownie zapada się pod ziemię, kiedy smoki drążą tunele i wydostają się na powierzchnię. Kiedy okazuje się, że Albrecht żyje, pokonuje on Dagura i odzyskuje swoją wyspę.

Znani mieszkańcy

Ciekawostki

  • Wydaje się, że większość budowli na wyspie Łupieżców zostało wydrążonych w kamieniu, np. arena i więzienie (w podziemiach).

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki