Fandom

Jak Wytresować Smoka Wiki

Wyspa Łowców Smoków

1652strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarz1 Udostępnij
Wyspa Łowców Smoków

Wyspa łowców.png

Wyspa łowców mapa.png

Podstawowe informacje
Typ wyspa
Lokalizacja Archipelag
Czas lotu
z Końca Świata
28 godzin
Mieszkańcy
Plemię Łowcy Smoków
Wódz Viggo Czarciousty
Gatunki smoków rozmaite
Pozostałe informacje
Pierwsze pojawienie Szpony i topory (część 1)

 Wyspa Łowców Smoków (ang. Dragon Hunter Island; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - jedna z wysp należących do Archipelagu, położona w północnej jego części. Jest to siedziba Łowców Smoków. Pojawia się w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata.

Opis

Wyspa w większej części jest skalista. To ona jest głównym miejscem handlu smokami, między innymi licytacji. W sercu wyspy znajduje się wioska Łowców, zaś w jej podziemiach więzienie. Jest tam także arena oraz namioty ważnych przedstawicieli Łowców.

Nie wiadomo, czy zamieszkują ją jakiekolwiek dzikie smoki, gdyż prawdopodobnie wszystkie zostały schwytane przez Łowców. Z tego powodu znajduje się tam mnóstwo rozmaitych, lecz zniewolonych i zamkniętych w klatkach bądź podziemnych więzieniach gatunków smoków.

Pojawienie się

W odcinkach Szpony i topory (część 1) oraz Szpony i topory (część 2) po raz pierwszy poznajemy bazę na wyspie. Łowcy Smoków na czele z Viggo oraz jego bratem Rykerem założyli tam główny punkt zwożenia złapanych smoków oraz handlu nimi. To tam również uciekali, gdy zetknęli się z Jeźdźcami. Następnie Viggo wezwał Dagura, Heatherę oraz członków plemienia Berserków na spotkanie z nim.

W odcinku Między młotem a kowadłem, Łowcy postanowili zbudować na wyspię odporną na smocze ataki fortecę z marmuru. Forteca jednak została zniszczona przez parę Miażdżytłuków Kafarów, uwolnionych przez Jeźdźców i posłusznych im.

W odcinku Aukcja na miarę bohaterów, Łowcy zorganizowali u siebie na wyspie licytację smoków, która została zakłócona i przerwana przez atak Jeźdźców.

Zobacz też

Miejsca z filmów, serialu i gier
Miejsca na wyspie Berk Wioska BerkTwierdzaSmocza zbrojowniaZbrojowniaSmoczy hangarStajnie dla smokówSmocza AkademiaSmoczy DomPortDom CzkawkiDom ThorstonówDom HoffersonówDom IngermanówDom JorgensonówDom PleśniakaDom GothiDom WiadraFarma SvenaTunele SzeptozgonówWięzienieZatoczkaKrucze UrwiskoPieczaraPlaża Thora
Wyspy Auction IslandBotany BlightCaldera CayEruptodon IslandGrzmot ThoraKoniec ŚwiataKsiężycowa WyspaLęgowiskoMelodyjna WyspaMroczna GłębiaNiemożliwa WyspaOdin's RespiteSkała ThoraSkręćkarcze BagnaSmocza WyspaSmocze SanktuariumStorehouse IslandTrzęśliwe BrzegiTyr IslandTytaniczna wyspaWyspa ZbrojoskrzydłegoWyspa BerkWyspa Bora GłowyWyspa FriggWyspa GłazopiaskowaWyspa Koślawych MrukówWyspa KrzykozgonaWyspa Lawowych ProstakówWyspa LodowcówWyspa Najwyższych DrzewWyspa NocyWyspa OgnioglistWyspa skarbuWyspa Spokojnego ŻyciaWyspa SzeptozgonówWyspa SzponiakówWyspa Szybkich SzpicówWyspa WrzeńcówWyspa WęgorzyWyspa ZiółWyspa ZmiennoskrzydłychWyspa ZębirogówWyspa Łowców SmokówWyspa ŁupieżcówZiemia SmarkaŻelazna Wyspa
Inne miejsca Cmentarzysko StatkówFort DragoGniazdo OgnioglistGniazdo ŚmiercipieśniaGniazdo Zaduśnych ZdechówLuk TukOceanPiekielny PrzesmykSmocza ArenaSmocze LeżeSmoczy CmentarzSwędzipachaWięzienie Łupieżców

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki