FANDOM


Wyrzutnia to broń opracowana przez Czkawkę w pierwszej części filmu Jak Wytresować Smoka.
Wyrzutnia2

Powstanie

Już na początku filmu, gdy Czkawka wbiega do warsztatu dowiadujemy się o jego problemach w walce ze smokami. Wielokrotnie sprawiał kłopoty, a jego pomysły zawsze kończyły się fiaskiem. Właśnie ze względu na brak talentu w posługiwaniu się bronią miotaną chłopiec opracował maszynę, która miała go w tym wyręczyć i pomóc w złapaniu Nocnej Furii. Nie spotkała się jednak z pozytywną reakcją ze strony Pyskacza. Nie przekonał go argument Czkawki o konieczności dokonania kalibracji tak, by więcej nie wystrzeliła w innego wikinga.

Opis

Złożona do transportu Wyrzutnia przypomina długą taczkę. Potrafi rozłożyć się bardzo dynamicznie, co niekiedy sprawia problemy w jej obsłudze. Rozłożona przypomina nieco rzymskiego skorpiona, choć posiada dwa pionowe łuki. Podobnie jak on jest umieszczona na niewysokiej żerdzi pozwalającej na swobodne ustawienie pozycji broni i kąta strzału. Ładowana ręcznie wyrzuca z olbrzymią prędkości bolasy - metalowe kule połączone linami. Dodatkowo konstrukcja ta posiada celownik w formie metalowego kółka umieszczonego pionowo na początku konstrukcji i niewysokiego kołka na drugim jej końcu.

Koniec

Wyrzutnia została zniszczona przez Koszmara Ponocnika, który zaatakował chłopaka tuż po oddaniu strzału. Prawdopodobnie nigdy nie została naprawiona, a cała związana z nią historia nie jest najlepiej wspominana przez Czkawkę. Dowodem na to jest jego reakcja na prośbę matki, by opowiedział w jaki sposób Szczerbatek stracił połówkę ogona.

Jak wytresować smoka 2

W drugiej części filmu wyrzutnie konstruuje smoczy łowca - Eret. Wyrzutnie, które wyszły spod jego ręki, są znacznie lepsze i skuteczniejsze niż wyrzutnia Czkawki. Wyrzutnie Ereta przypominają olbrzymie kusze. Pociski do broni są odpowiednio składane i zajmują mało miejsca a w razie potrzeby można je od razu wyjąć i załadować na wyrzutnię. Nie są to już bolasy, a wielkie sieci zdolne złapać całego smoka.


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki