FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Bim! Bam! Bom!
Wyrzutki (część 1) Następny odcinek
Wyrzutki (część 2)
Wyrzutki (część 1) (ang. Cast Out (Part 1)) — tytuł dziewiętnastego odcinka serialu Jeźdźcy smoków. Jego premiera odbyła się 26 lutego 2014 roku w USA i 22 czerwca 2014 roku w Polsce na kanale Polsat.

Opis

Podczas ćwiczeń ze smokami, Astrid cudem unika poważnego wypadku. Wszystko przez nieposłuszeństwo Sączysmarka. Aby zapobiec następnym wypadkom, Czkawka zawiesza go w Smoczej Akademii. Chłopak Odlatuje na inną wyspę, aby zamieszkać tam ze swoim najlepszym smoczym przyjacielem - koszmarem ponocnikiem, Hakokłem. Sprawy komplikują się, kiedy z ziemi wydostaje się krzykozgon, a Albrecht powraca...

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)

Pyskacz, wraz z kilkoma innymi wikingami stoją obok wojennego sprzętu - katapult. Trenują na wypadek ponownego ataku Krzykozgona lub Dagura. Kiedy nadlatują jeźdźcy z akademii, Pyskacz daje sygnał do uruchomienia katapult. Młodzież popisuje się perfekcyjnym opanowaniem swoich smoków oraz sztuczkami, dzięki którym unikają pułapek i sami przypuszczają atak na wroga.

W pewnym momencie Sączysmark ignoruje polecenie Czkawki i sam atakuje katapultę. Wystrzelony z niej kamień omija jeźdźców, prawie trafiając Astrid, która spada ze swojego smoka. Przed upadkiem z dużej wysokości ratuje ją Czkawka.

Kiedy dziewczyna odzyskuje przytomność, cała gromada jeźdźców stoi przy niej. Dopiero po chwili podlatuje zadowolony Sączysmark. Przechwala się, a po chwili dziwi się czemu wszyscy się na niego patrzą. Czkawka jest wściekły i wyrzuca mu, że zawsze ignoruje rozkazy i robi wszystko po swojemu. Tym samym oznajmia, że do odwołania nie ma wstępu do Smoczej Akademii. Sączysmark, wręcz zadowolony, zgadza się i odlatuje.

W tym samym czasie Dagur Szalony planuje ponowną inwazję na Berk i pojmanie Szczerbatka

Tymczasem chłopak osiada na opuszczonej wyspie, szczęśliwy, że ma ją całą na własność. W pewnym momencie jednak zauważa rozbity statek Łupieżców i postanawia go zbadać. Każe swojemu smokowi zachowywać się cicho, jednak Hakokieł, jakby na złość, hałaśliwie stąpa po plaży. 

Po powrocie do Akademii Mieczyk i Szpadka przeglądają stare rzeczy należące do Sączysmarka, by je sobie zabrać. Czkawka zwraca im jednak uwagę, że Sączysmark wróci, jednak dopiero po jakimś czasie. Kiedy Czkawka wraca do domu, zwierza się swojemu ojcu ze swoich problemów. Stoick mówi mu, że rolę wodza i przyjaciela nie zawsze da się pogodzić i właśnie z tym należy się zmierzyć.

Kiedy Sączysmark dociera do łódki, spod ziemi wynurza się Krzykozgon. Chłopak ucieka, jednak zeskakując z klifu zostaje uderzony i nieprzytomny pada na piasek. Hakokieł leci go ratować, ale uprzedza go tajemnicza postać, która chwyta Sączysmarka i wszyscy razem na grzbiecie Hakokła udają się na Berk. 

Przerażeni mieszkańcy wioski odkrywają, że na grzbiecie Koszmara Ponocnika znajduje się Albrecht Perfidny, który uratował Sączysmarka przed Krzykozgonem. Natychmiast go łapią i zabierają przed oblicze Stoicka, który ma go osądzić. Zabierają go do więzienia. 

Do Smoczej Akademii tymczasem powraca Sączysmark. Chce wrócić, jednak Czkawka zwraca mu uwagę, że ponownie złamał zasady i ponownie musi opuścić akademię. Zamyka Hakokła w klatce, niechcący razem z Mieczykiem

Wieczorem Czkawka odwiedza Albrechta w więzieniu. Mężczyzna usiłuje go przekonać, że się zmienił, chociażby dlatego, że uratował Sączysmarka przed Krzykozgonem. Czkawka jednak mu nie wierzy. Podczas kolacji z ojcem, Stoick zwraca synowi uwagę, że Albrecht był, jest i będzie wrogiem Berk. 

W nocy wojsko Dagura wdziera się na Berk i otwiera akademię. Uwalnia zamknięte w klatkach smoki i kładzie na środku areny smoczy korzeń, by sprowokować walkę między smokami. Tej samej nocy Albrechta odwiedza Sączysmark, wciąż negatywnie do niego nastawiony. Albrecht przekonuje go jednak o swoich intencjach i nakłania, by chłopak go uwolnił. Ich rozmowę przerywa dźwięk rogu wojennego, który budzi wszystkich mieszkańców. Dagur i jego pomocnicy zostali zauważeni obok areny.

Czkawka prosi Śledzika, by ten na grzbiecie Sztukamięs wkroczył na teren akademii i usunął smoczy korzeń. Kiedy już ma opuszczać arenę razem z Mieczykiem i Szpadką, Dagur zamyka akademię i grozi Czkawce, że zestrzeli go, jeśli uwolni przyjaciół. W tym momencie ratuje go Stoick z armią wikingów. Do akcji wkracza również... Albrecht, który walczy przeciwko Dagurowi. Jednak Stoick zostaje pojmany i porwany przez Dagura. W zamian za wodza chce otrzymać Nocną Furię.

Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Wyrzutki (część 1) (scenariusz)

Ciekawostki

  • Stoick po raz pierwszy bezpośrednio mówi Czkawce, że w przyszłości zostanie wodzem.
  • Albrecht powiedział, że się zmienił, ratując Sączysmarka przed Krzykozgonem oraz Stoicka przed Bestialem.
  • Jest to pierwszy odcinek, w którym Albrecht ujeżdża smoka, w tym przypadku Hakokła.
  • Okazuje się, że nie tylko jeźdźcy, ale także mieszkańcy wioski cieszyliby się ze śmierci Sączysmarka.
  • Jest to kolejny odcinek, który pokazuje konflikt Sączysmarka i Czkawki.
  • Jest to pierwszy odcinek, w którym Albrecht staje po stronie Berk od swojego wygnania.

Link do odcinka

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.