FANDOM


Wyjące Lasy

Wyjące Lasy w grze

Wyjące lasy (ang. The Woods That Howled; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — jedna z lokacji w grze Dreamworks Dragons: Wild Skies, a także nazwa puszczy porastającej wyspę Berserk w powieściach Cressidy Cowell.

W grze Wild SkiesEdytuj

Jest to jedno z centralnie położonych na wyspie Berk miejsc. Bardzo zielone, stanowi dolinę zamkniętą między wysokimi, skalnymi klifami, zaś ziemię porastają liczne drzewa iglaste. U stóp skalnych kolumn oraz klifów unosi się mgła. Gracz porusza się po polanie, przeciętej rzeką. Spada ona wodospadem, by następnie wpaść do jeziora. Nieopodal znajduje się skalna kopuła, pod którą można wejść. Znajduje się tam ukryte wejście do legowiska smoków z kamiennej klasy.

Można z niego dostać się do Zatoki Czarnego Serca, Urwiska Dzikich Smoków, wioski Berk i Niedostępnej Zatoczki. Dostępne do wytresowania są smoki: Gronkiel oraz Szeptozgon, oraz pożywienie dla smoków: ryby oraz plastry miodu


W książkachEdytuj

Wyjące Lasy pojawiają się jedynie w tomie pt. How to Break a Dragon's Heart. Czkawka, Śledzik oraz Kamikazia zostają uwięzieni przez klan Szaleńców w więzieniach, urządzonych wewnątrz pni ogromnych drzew tworzących puszczę. Okazuje się, że całe życie tego klanu zorganizowane jest w lesie, zaś wszystkie, puste w środku drzewa stanowią pomieszczenia użytkowe, takie jak domy czy właśnie cele więzienne. Drzewa połączone są między sobą wiszącymi mostami. 

Puszcza zostaje doszczętnie spalona i zniszczona w wyniku ataku smoka o imieniu Wściekły, uwolnionego przez Czkawkę. 

W grze Rise of BerkEdytuj

OpisEdytuj

Jest to jedno z miejsc znajdujących się w okolicy wyspy Berk, odwiedzanych przez Szczerbatka i Czkawkę podczas ich eksploracji.

EksploracjaEdytuj

Zobacz teżEdytuj