FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Szpony i topory (część 2)
Wróg mojego wroga Następny odcinek
Pozory mylą

Wróg mojego wroga (ang. Enemy of My Enemy) - dwudziesty siódmy odcinek trzeciego sezonu Jeźdźców Smoków.

Opis

Czkawka wybiera się na poszukiwania Viggo. Ciężko jest mu się pogodzić z wcześniejszą porażką. Na patrolu natyka się na statek łowców smoków. Szczerbatek zostaje postrzelony i Czkawka jest zmuszony wylądować awaryjnie na pobliskiej wyspie. Ukrywa smoka w jaskini i stara się odciągnąć uwagę łowców od niego. Pomaga mu ktoś, kogo nigdy by się o to nie spodziewał - Dagur.

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)

Czkawka wybiera się samotnie na zwiad. Niestety wpada w pułapkę Łowców Smoków i Szczerbatek zostaje trafiony strzałą. Ledwo lądują na wyspie, gdzie Czkawka próbuje ukryć rannego Szczerbatka, który nie może latać. Łowcy smoków szukają ich, chcąc pojmać Nocną Furię oraz jej jeźdźca.

Szczerbatek jest w ciężkim stanie. Czkawka chce kupić im trochę czasu i próbuję odwrócić uwagę łowców i odciągnąć ich od przyjaciela ukrytego w jaskini. Niestety ci znajdują Nocną Furię.

Niespodziewanie pojawia się Dagur, który pomaga Czkawce. Ten na początku mu nie ufa i rzuca się na niego. Okazuje się jednak, że Dagur rozgromił wrogów. Razem z Czkawką przenoszą Szczerbatka w lepsze miejsce, czyli jaskinię pod wodospadem. Gdy idą po skalistej ścieżce, Czkawka się potyka i omal nie spada w przepaść. Dagur ratuje mu życie.

Dagur opowiada Czkawce o tym, jak się zmienił. Żył na wyspie sam przez miesiące, odkąd odłączył się od Łowców Smoków i Viggo, którego teraz nienawidzi. Widać, że jest teraz inny, jednak Czkawka nadal uważa go za nieco szalonego. Dagur jednak wyraźnie chce pomóc chłopakowi i jemu smoku.

Szczerbatek źle znosi postrzelenie strzałą ze smoczym korzeniem. Dagur mówi Czkawce, że zna przepis na antidotum. Razem wyruszają w głąb wyspy, by zebrać potrzebne składniki.

Nagle napotykają się na rozwścieczonego Zmiennoskrzydłego. Ku zaskoczeniu Czkawki, Dagur wydaje dźwięki, które uspokajają i przepędzają smoka.

Gdy próbują zdobyć fioletowy oleander potrzebny do antidotum, atakują ich łowcy. Dagur rozkłada ich na łopatki. W pewnej chwili jeden z łowców wystrzela z kuszy w Czkawkę. Dagur ratuje go, popychając na ziemię. Sam zostaje trafiony. Czkawka pokonuje przeciwnika waląc go maczugą w brzuch.

Czkawka zrobił Dagurowi opatrunek na zranioną rękę. Mężczyzna jest mu bardzo wdzięczny. Czkawka w ten sposób dziękuje mu za pomoc. Antidotum jest już gotowe. Gdy jednak Czkawka podaje go Szczerbatkowi, smok zaczyna ryczeć i dziwnie się zachowywać. Czkawka myśli, że Dagur go otruł. Wściekły rzuca się na niego. Wpadają do rzeki. Na brzegu zostają pojmani przez Łowców Smoków. Ci chcą torturować Czkawkę, by ten powiedział, gdzie jest Nocna Furia. Dagur przepala więzy, uwalnia się i ich pokonuje. Jednak zostawia Czkawkę i ucieka.

Czkawka jest prowadzony na statek. Nagle nadlatuje Dagur na Szczerbatku, którzy przepędzają łowców i uwalniają razem Czkawkę. Ten jest szczęśliwy, że smokowi nic jednak nie dolega. Zatapiają statek wrogów, a Dagur odpływa obiecując, że wróci po Heatherę.

Uff, koniec spoilera.

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Wróg mojego wroga (scenariusz)

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.