FANDOM


Wojna z Berserkami
Jws1314
Informacje
Miejsce Wyspa Berk
Wyspa Łupieżców
Strona atakująca Berserkowie
Łupieżcy
Strona wyzwana Wandale
Zwycięzcy Wandale (przymierze z Łupieżcami)
Wojna z Berserkami (ang. The Berserker War) - konflikt, który rozegrał się między plemionami Wandali, Łupieżców i Berserków. Miała miejsce w serialu, w rok po wydarzeniach z filmu Jak wytresować smoka.

Przyczyny

Główną przyczyną konfliktu był fakt, iż Wandale zaczęli tresować smoki, i związany z tym strach, a także ambicje, Łupieżców i Berserków. Liczyli, że również zdobędą informacje na temat tresowania smoków, które mogliby wykorzystać do zasilenia swoich armii.

Przebieg konfliktu

W odcinku Bliźniacze szaleństwa, Dagur usiłował zawrzeć pakt z Wandalami, ale zagroził wojną, jeśli pogłoski o przyjaźni ze smokami okażą się prawdą. Mimo utrzymywania tego w tajemnicy, tresowanie smoków w końcu wyszło na jaw podczas wspólnej wyprawy Dagura i Czkawki na Smoczą Wyspę. Czkawce udało się chwilowo pokonać Dagura, który zaczął planować atak.

W ten sposób, w odcinku Wandersmok, Dagur zdobył Wandersmoka, którego zmusił do walki przeciwko Czkawce i Szczerbatkowi. Przyjaciołom udało się powstrzymać smoka, jednak konflikt na tym się nie skończył. Co więcej, Wandersmoka przechwycili Łupieżcy, przez co Dagur zażądał zawarcia sojuszu między Berserkami a Łupieżcami. Na jaw wyszedł podstęp Dagura, który wykorzystał okazję i gdy Albrecht wpadł do oceanu, kazał Wandersmokowi zionąć piorunem w wodę, aby zabić wodza Łupieżców. Mężczyzna przeżył, choć początkowo Dagur nie był tego świadom. Mimo późniejszej utraty Wandersmoka, postanowił i tak zastawić pułapkę na Smoczych Jeźdźców i za pośrednictwem Johanna Kupczego zasadził na wyspie Berk smoczy korzeń

Stoick i Albrecht godzą się

Sojusz między Stoickiem a Albrechtem

W odcinkach Wyrzutki (część 1) oraz Wyrzutki (część 2) rozgrywa się bezpośrednia walka między Berserkami a Wandalami. Podczas bitwy do walki dołącza się Albrecht, który jednak przeżył podstęp Dagura i teraz zwrócił się przeciw niemu. Dzięki połączonym siłom, Stoick Ważki i Albrecht Perfidny pokonują Dagura Szalonego.

Rezultat

Efektem wojny było zawarcie paktu między Wandalami i Łupieżcami, a także wtrącenie Berserków do więzienia, gdzie spędzili następne trzy lata.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki