FANDOM


Wodny kraj.png

Wodny Kraj (na dole)

Wodny Kraj (ang. Waterlands; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - jedna ze średnich wysp wchodzących w skład Archipelagu Barbarzyńskiego, wspomnianych w powieściach Cressidy Cowell. Nie odgrywa w powieściach żadnej roli, pojawia się jedynie na mapie.

Położenie

Wyspa ta jest położona w południowej, centralnej części Archipelagu. Jej bardzo bliskim, północnym sąsiadem jest Tajemnica. Od zachodu sąsiaduje także z Jaskółką, zaś od wschodu opływa ją Letni Prąd. Na południu rozlewa się Ocean, prowadzący do imperium Rzymian.

Opis

Wyspa ma wydłużony, nieco owalny kształt, na południu tworzący niewielką zatokę. W niej znajdują się cztery maleńkie wysepki. Nazwa Wodnego Kraju wzięła się z obecności kilkunastu jezior.

Mieszkańcy

Nie wiadomo, czy ktoś ją zamieszkuje - jeśli tak, prawdopodobnie są to zwierzęta żyjące w słodkich wodach. Nieznany jest także żaden klan wikingów, który zasiedlałby wyspę.

Zobacz też

<imap map-id=4384 />

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki