FANDOM


Tidal class

Wodna klasa (ang. Tidal Class) — jedna z kilku klasyfikacji smoków stworzonych i używanych przez Wandali w klasyfikacji smoków.

Charakterystyka

Smoki z wodnej klasy charakteryzują się tym, że zamieszkują oceany, morza, rzeki lub jeziora. Praktycznie wszystkie należące do tej klasy gatunki nie potrafią ziać normalnym ogniem - najczęściej plują wodą (wrzącą lub zamarzającą), lub innymi, rzadkimi typami "ognia" (impulsy elektryczne, fale dźwiękowe).

Niektóre smoki z tej klasy, takie jak Parzypluj (Wrzeniec) oraz prawdopodobnie Raziprąd nie mogą długo przebywać poza swoim rodzimym środowiskiem - oceanem - ponieważ ich skóra wysycha, w przeciwieństwie do Gromogrzmota oraz zapewne pozostałych gatunków, które mogą żyć zarówno pod wodą, jak i na lądzie.

Symbol

Symbolem klasy wodnej jest Wrzeniec (dawniej Parzypluj). W dolnej części symbolu znajdują się najlepiej oddające charakter klasy woda oraz fale morskie, z których wyłania się szyja oraz charakterystyczna głowa smoka. 

Przynależne gatunki

Ciekawostki

  • Na symbolu wodnej klasy widnieje Wrzeniec.
  • Jest to jedna z dwóch klas (drugą jest klasa uderzeniowa), której przedstawiciele nie potrafią ziać zwyczajnym typem ognia.
  • Niektóre gatunki tej klasy żyją tylko i wyłącznie w wodzie - na lądzie wysychają, a po jakimś czasie umierają.
  • Ogniowa Burza jest jedynym smokiem z klasy wodnej, który zieje zwykłym ogniem, a dokładniej ognistymi kulami.