FANDOM


Artykuł

Windgnasher (brak polskiego tłumaczenia) - jeden z gatunków smoków pojawiających się po raz pierwszy w filmie Jak wytresować smoka 2. Należy do klasy tropicieli.

Wygląd

Jest to średniej wielkości smok o masywnym ciele, czterech krótkich łapach zakończonych szerokimi szponami i dwóch dużych skrzydłach, umożliwiających smokowi dość szybkie latanie. Wzdłuż grzbietu ciągną się nieostre, podobne jak u Zębiroga szpikulce.

Smok posiada krótką szyję, zaś głowa z tyłu zwieńczona jest kostnym płatem, przypominającym wachlarz. Pysk jest wydłużony i pokryty okrągłymi, twardymi wypustkami. Między nozdrzami i na brodzie znajdują się zgrubienia, również pokryte twardymi wypustkami. 

Ogon smoka nie jest długi, a kształtem i wyglądem przypomina trochę ogon Gronkiela - jest zaokrąglony i pokryty wypustkami.

Siedlisko i dieta

Przedstawicieli tego gatunku spotkać można w Smoczym Sanktuarium, nie wiadomo natomiast, gdzie żyją one w naturze. Prawdopodobnie tak jak większość innych gatunków, smoki te żywią się rybami oraz innym mięsem zwierzęcym.

Zachowanie i tresura

Smok wydaje się łagodnie i przyjacielsko usposobiony. Z chęcią poznaje każdego smoka, nie zważając na stopień jego niebezpieczeństwa, a nawet gatunek. Nawet atakowany przez inne smoki, odwraca się i wycofuje, zamiast podjąć walkę. Zapewne jest łatwy do oswojenia, zaś wytresowany staje się przyjacielski, ufny i godzien zaufania.

Moce i umiejętności

Ogień

Smok posiada, jak w przypadku większości smoków, zwykły ogień o czerwono-pomarańczowych kolorach. Może strzelać nim jako pociski, jak i też przetrzymać ogień w paszczy, by służył za pochodnię w ciemniejszych miejscach.

Jednak według Rise of Berk, Windgnasher posiada lodowy oddech.

Węch

Windgnasher posiada niezwykły zmysł powonienia i potrafi wywęszyć każdego, nawet osobę znajdującą się kilka mil dalej. 

Słabości

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Etapy rozwoju

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

Jajo

Jajo tego smoka jest, podobnie jak innych gatunków, jest owalne, choć jego kształt bardziej podchodzi pod koło. Skorupa jest gładka, bez żadnych łusek czy wzorów. Jego charakterystyczną cechą są kolce na niemal całej powierzchni, gdzie od dołu w górę są coraz to większe.

Pisklę

Młody Windgnasher pojawia się tylko i wyłącznie w grze Rise of Berk. Stosunkowo od dorosłego osobnika nie różni się niemal wcale, a wszystkie proporcje są wiernie odwzorowane. Oczywistą różnicą jest rozmiar.

Tytan

Tutaj głównie zmieniają się barwy gada. Łuski przybierają truskawkową barwę z zielonkawym odcieniem na skrzydłach, końcu kryzy na głowie, grzciebie oraz wszelakich kolcach na grzbiecie. Poza tym sam smok oraz wszelkie struktury ulegają powiększeniu.


Pojawienie się

Jak wytresować smoka 2

Jeden z przedstawicieli gatunku usiłował bliżej poznać Szczerbatka, obwąchując jego zad, ku wyraźnej irytacji i przerażeniu
Valka na smoku JWS2

Valka i Windgnasher

Nocnej Furii. Z innego smoka za pomocą laski zwieszała się Valka podczas wspólnego lotu z synem, kiedy demonstrowała mu swoją przyjaźń ze skrzydlatymi stworzeniami.

Znane Windgnashery


W grach

Rise of Berk

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa Czerwona ŚmierćEgg BiterFire TerrorFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonSentinelShovelhelmThunderpede
Klasa strachu GruchotnikRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa Diabelski DerwiszDrzewokosGrim GnasherHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStingerStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupGobsuckerJaskiniowy RabuśMarazmorSandbusterSidlarzSlithersongSlitherwingSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne SilkspannerSkrzydłocieńMały CieńWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki