FANDOM


Artykuł

Windgnasher (brak polskiego tłumaczenia) - jeden z gatunków smoków pojawiających się po raz pierwszy w filmie Jak wytresować smoka 2. Należy do klasy tropicieli.

WyglądEdytuj

Jest to średniej wielkości smok o masywnym ciele, czterech krótkich łapach zakończonych szerokimi szponami i dwóch dużych skrzydłach, umożliwiających smokowi dość szybkie latanie. Wzdłuż grzbietu ciągną się nieostre, podobne jak u Zębiroga szpikulce.

Smok posiada krótką szyję, zaś głowa z tyłu zwieńczona jest kostnym płatem, przypominającym wachlarz. Pysk jest wydłużony i pokryty okrągłymi, twardymi wypustkami. Między nozdrzami i na brodzie znajdują się zgrubienia, również pokryte twardymi wypustkami. 

Ogon smoka nie jest długi, a kształtem i wyglądem przypomina trochę ogon Gronkiela - jest zaokrąglony i pokryty wypustkami.

Siedlisko i dietaEdytuj

Przedstawicieli tego gatunku spotkać można w Smoczym Sanktuarium, nie wiadomo natomiast, gdzie żyją one w naturze. Prawdopodobnie tak jak większość innych gatunków, smoki te żywią się rybami oraz innym mięsem zwierzęcym.

Zachowanie i tresuraEdytuj

Smok wydaje się łagodnie i przyjacielsko usposobiony. Z chęcią poznaje każdego smoka, nie zważając na stopień jego niebezpieczeństwa, a nawet gatunek. Nawet atakowany przez inne smoki, odwraca się i wycofuje, zamiast podjąć walkę. Zapewne jest łatwy do oswojenia, zaś wytresowany staje się przyjacielski, ufny i godzien zaufania.

Moce i umiejętnościEdytuj

OgieńEdytuj

Smok posiada, jak w przypadku większości smoków, zwykły ogień o czerwono-pomarańczowych kolorach. Może strzelać nim jako pociski, jak i też przetrzymać ogień w paszczy, by służył za pochodnię w ciemniejszych miejscach.

Jednak według Rise of Berk, Windgnasher posiada lodowy oddech.

WęchEdytuj

Windgnasher posiada niezwykły zmysł powonienia i potrafi wywęszyć każdego, nawet osobę znajdującą się kilka mil dalej. 

SłabościEdytuj

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Etapy rozwojuEdytuj

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

JajoEdytuj

Jajo tego smoka jest, podobnie jak innych gatunków, jest owalne, choć jego kształt bardziej podchodzi pod koło. Skorupa jest gładka, bez żadnych łusek czy wzorów. Jego charakterystyczną cechą są kolce na niemal całej powierzchni, gdzie od dołu w górę są coraz to większe.

PisklęEdytuj

Młody Windgnasher pojawia się tylko i wyłącznie w grze Rise of Berk. Stosunkowo od dorosłego osobnika nie różni się niemal wcale, a wszystkie proporcje są wiernie odwzorowane. Oczywistą różnicą jest rozmiar.

TytanEdytuj

Tutaj głównie zmieniają się barwy gada. Łuski przybierają truskawkową barwę z zielonkawym odcieniem na skrzydłach, końcu kryzy na głowie, grzciebie oraz wszelakich kolcach na grzbiecie. Poza tym sam smok oraz wszelkie struktury ulegają powiększeniu.


Pojawienie sięEdytuj

Jak wytresować smoka 2Edytuj

Jeden z przedstawicieli gatunku usiłował bliżej poznać Szczerbatka, obwąchując jego zad, ku wyraźnej irytacji i przerażeniu
Valka na smoku JWS2

Valka i Windgnasher

Nocnej Furii. Z innego smoka za pomocą laski zwieszała się Valka podczas wspólnego lotu z synem, kiedy demonstrowała mu swoją przyjaźń ze skrzydlatymi stworzeniami.

Znane WindgnasheryEdytuj


W grachEdytuj

Rise of BerkEdytuj

Zobacz teżEdytuj

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa Czerwona ŚmierćEgg BiterFire TerrorFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonSentinelShovelhelmThunderpede
Klasa strachu GruchotnikRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa Diabelski DerwiszDrzewokosGrim GnasherHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStingerStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupGobsuckerJaskiniowy RabuśMarazmorSandbusterSidlarzSlithersongSlitherwingSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne SilkspannerSkrzydłocieńMały CieńNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki