FANDOM


Wieloryb Młot

Wieloryb Młotogłowy

Wieloryb Młotogłowy (ang. Hammerhead Whale; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — specyficzny wieloryb przypominający rekina młota. Pojawia się w krótkometrażówce Legenda o smoku Gnatochrupie.

Wygląd

Wieloryb Młotogłowy przypomina zwykłego wieloryba o ostrych zębach. Ze względu na wygląd swojej twarzy i specyficzne rozmieszczenie gałek ocznych przyjął nazwę "młotogłowy", tak jak rekin młot.

Historia

Wieloryb Młotogłowy pojawia się po raz pierwszy w krótkometrażówce Legenda o smoku Gnatochrupie. Występuje we wspomnieniach Pyskacza, gdzie, według mężczyzny, pożarł Gnatochrupa ścigającego go po oceanie. Okazało się jednak, że smok w jakiś sposób uciekł.

Później pojawia się ponownie, gdy ujeżdża go Jak Młotogłowy. Oba zwierzęta zostają zesłani przez Thora, by ponownie pomogli Pyskaczowi w walce z Gnatochrupem.

Ciekawostki

  • Obecnie nie wiadomo, czy Pyskacz rzeczywiście spotkał Wieloryba Młotogłowego, podobnie jak Jaka Młotogłowego.
    • Prawdopodobnie są one magicznymi stworzeniami stworzonymi przez Thora.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki