FANDOM


Snaptrapper transparent
Artykuł dotyczy miejsca z powieści. Dla miejsca z filmów i serialu zobacz Twierdza.

Wielka Sala (ang. Great Hall; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - powieściowy odpowiednik Twierdzy, budynek znajdujący się w wiosce wyspy Głuplandii.

Opis

Nie do końca wiadomo, jak budowla wygląda. Z pewnością jest dość podobna do filmowej Twierdzy. Jest to obszerne pomieszczenie, w którym przebywać może całe plemię Kudłatych Chuliganów. Na ścianach zawieszone są ozdoby charakterystyczne dla wikingów, takie jak tarcze i malowidła, zaś na ziemi poustawiane są paleniska.

Znaczenie

W Wielkiej Sali odbywają się spotkania plemienia, podczas których omawia się ważne sprawy, takie jak walka z zagrożeniami, sprawy administracyjne, zdobywanie pożywienia. W Sali można także przesiadywać podczas codziennych czynności, takich jak posiłki, nauka lub rozmowy towarzyskie.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki