FANDOM


517hz25IZKL. SX133

Pyskacz i Wielka Berta

Wielka Berta (ang. Big Bertha) - katapulta należąca do Pyskacza, pojawiająca się w drugim odcinku serialu Jeźdźcy smoków - Wiking do wynajęcia.

Imię

Nie wiadomo, dlaczego Pyskacz ochrzcił jedną ze swoich katapult imieniem. Być może jest ona jedną z najlepiej sprawdzających się podczas walki broni, a być może wynika to z faktu, iż mężczyzna żyje samotnie i brakuje mu towarzystwa kobiet. Pyskacz zwraca się do niej po imieniu.

Opis

Katapulta nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jak w każdej tego typu broni, jej główna konstrukcja zbudowana jest z drewna oraz metalu, zaś obciążnik wyrzutni stanowi okrągły, kamienny blok.

Według Pyskacza, Berta jest niezawodna i doskonale sprawdza się jako obrona przed włamywaczami.

Historia

Katapulta pojawia się tylko raz, w odcinku Wiking do wynajęcia. Pyskacz Gbur usiłuje przekonać resztę Wandali, że jego bronie, niegdyś służące do zabijania smoków, nie są już całkiem bezużyteczne i mogą służyć innym celom. Jako przykład podaje właśnie Wielką Bertę, która według niego jest dobrą obroną przed najeźdźcami i włamywaczami. Klepie katapultę po wyrzutni, która w tym momencie strzela kamiennym pociskiem, który trafia prosto w dom Niemego Svena, niszcząc go. Wydarzenie to zniechęca zebranych wokoło wikingów, do kupna owego przedmiotu.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki