FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Zębiróg Wiernogłowy
Wieczna zmarzlina Następny odcinek
Na skraju katastrofy (część 1)

Wieczna zmarzlina (ang. Snow Way Out) - dwudziesty odcinek trzeciego sezonu Jeźdźców smoków. Jego premiera w USA odbyła się 8 stycznia 2016 roku na platformie internetowej Netflix, zaś w Polsce 20 września 2016 roku na kanale Cartoon Network.

Opis

Gdy Astrid przynosi na Koniec Świata wieść, że Łowcy Smoków zamierzają udać się na północ, Czkawka decyduje się uprzedzić ich, domyślając się iż Ryker chce zdobyć ząb Mroziczorta...

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)
Czkawka na Szczerbatku testują smoczy pancerz, którego mocowania okazują się jednak zbyt słabe, by wytrzymać atak i gwałtowne manewry smoka, gdy na Koniec Świata przylatuje Astrid z wieściami. Dziewczyna twierdzi, że spotkała na morzu Johanna Kupczego, który poinformował ją, że Łowcy Smoków kupili od niego ciepłe zimowe ubrania i udali się na północ w poszukiwaniu czegoś. Czkawka domyśla się, że Łowcy chcą zdobyć ząb Mroziczorta, który jest kluczem do Smoczego Oka, i postanawia im to uniemożliwić.

Jeźdźcy udają się na Lodowcową Wyspę, by uprzedzić Łowców i spowodować migrację smoka w bezpieczne miejsce, jednak smok się nie pojawia, mimo usilnych poszukiwań. W czasie lotu zwiadowczego Czkawki i Astrid burza rozdziela jeźdźców. Czkawka wraca do pozostałych, Astrid kontynuuje patrol.

Astrid spotyka podczas lotu Heatherę. Okazuje się, że obie dziewczyny konspirują ze sobą, wymieniając się informacjami i ustalając posunięcia, a ich wrogość jest udawana. Heathera informuje Astrid, że Mroziczort zapada w sen w czasie letnich miesięcy i że zlokalizowała jego lodowe leże. Rozmawiają też o swoich planach, gdyż Astrid źle się czuje, okłamując Czkawkę.

Astrid wraca do jeźdźców i prowadzi ich do leża smoka. W tym czasie Heathera powraca do Łowców i informuje Rykera, że nic nie znalazła, jednak Ryker decyduje się sprawdzić lodowiec tradycyjnie, z ziemi. Napotyka ślady Jeźdźców przy wejściu do jaskini i blokuje im wyjście, choć próby wysłania ludzi do lodowej jaskini kończą się niepowodzeniem. Ryker decyduje się na negocjacje, będące równocześnie zasadzką na Czkawkę, ale jego zamiary udaremnia Heathera, tłumacząc mu, że Czkawka jest dla nich bardziej cenny żywy. Ryker nakazuje jej zawalić wejście do jaskini, co dziewczyna wykonuje. Jeźdźcy zostają uwięzieni w leżu smoka.

Czkawka decyduje się spenetrować leże, by znaleźć jakiś sposób na wydostanie się. Okazuje się, że w leżu śpi nie jeden Mroziczort, ale aż trzy. nieostrożne zachowanie jeźdźców budzi smoki, które atakują intruzów. Czkawce udaje się zestrzelić jednego z nich, ale wtedy pozostałe zabierają pobratymca i uciekają z leża lodowymi tunelami, które stworzyły. Smoki wydostają się z jaskini i wpadają prosto w ręce Rykera, który znalazł miejsce by zrobić dodatkowe wyjście z kompleksu tuneli i zastawił przy nim pułapkę na tego, kto wyjdzie.

Mieczyk i Szpadka uniemożliwiają Rykerowi dostarczenie Smoków na statki przez wywołanie lawiny, która blokuje Łowcom drogę i zasypuje część z nich. Czkawka bierze na siebie zlikwidowanie Rykera, którego Heathera zabiera na Szpicrutę. Czkawka chce zestrzelić dziewczynę, ale przeszkadza mu w tym Astrid, krzycząc, że Heathera jest z nimi.

Gdy jeźdźcy wracają na Koniec Świata, Astrid tłumaczy postępowanie przyjaciółki. Heathera przystała do Dagura, by być blisko niego i móc się zemścić. Gdy Dagur związał się z Łowcami Smoków, Heathera zdecydowała się przystać do nich i wyeliminować ich przywódcę, Viggo, co sprawi że Łowcy będą znacznie mniej groźni.
Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzenia

  • Jeźdźcy poznają prawdziwe zamiary Heathery.
  • Udaremniają łowcom porwanie Mroziczortów.

Postacie

Ludzie

Smoki

Ciekawostki

  • Kiedy Czkawka dowiaduje się, że Astrid ukrywała prawdziwe intencje Heathery, jest tak wściekły, że zaciska dłoń w pięść, odtrącając próbującego go pocieszyć Szczerbatka. Pokazuje w ten sposób jak mocno Astrid go zraniła i ile naprawdę dla niego znaczy.

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Wieczna zmarzlina (scenariusz)

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.