FANDOM


Wiatrowskaz

w filmie Jak wytresować smoka 2

Wiatrowskaz (ang. weather vane) - dużych rozmiarów drewniana konstrukcja, będąca przyrządem służącym do odczytywania siły oraz kierunku wiatru. 

Opis

Wiatrowskaz jest wysoką, wąską, drewnianą wieżą, zbudowaną z grubych bali. Wokół trzonu konstrukcji spiralnie wznoszą się schody, umożliwiające przemieszczanie na szczyt wiatrowskazu i z powrotem. W kilkumetrowych odstępach od siebie umieszczone są tam również tarasy, mogące pomieścić kilku wikingów naraz. W grze Rise of Berk nie ma schodów, zaś tarasy połączone są zwykłymi drabinami.

Na samym szczycie konstrukcji znajduje się spłaszczona bocznie, wykonana z drewna podobizna smoka, która obraca się z wiatrem. Pozwala ona nie tylko określić kierunek, z którego wieje, ale także jego siłę (im silniejszy wiatr, tym szybciej się kręci).

Pojawienie się

Jak wytresować smoka 2

Wiatrowskaz-rob

W grze Rise of Berk

W sequelu poznajemy odmienioną wioskę Berk, w której w przeciągu pięciu lat pojawiło się wiele nowych budowli. Jedną z najbardziej charakterystycznych i rzucających się w oczy jest właśnie kolorowy wiatrowskaz, który prawdopodobnie pełni jeszcze jedną funkcję - wyznacza trasę smoczych wyścigów. Kiedy kilka smoków przelatuje obok niego, wiatrowskaz zaczyna się szybko kręcić. Później Hakokieł trąca go szponami i ponownie wprawia w ruch.

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Wiatrowskaz, jako budynek mieszkalny dla wikingów, pojawia się także w mobilnej grze. Pomieścić się w nim może 3 wikingów. Wybudowanie wiatrowskazu kosztuje 1.300 sztuk drewna i trwa 14 minut.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki