FANDOM


Pudło.jpg

budynek więzienia

Więzienie na Berk - rzadko używane miejsce znajdujące się na wyspie Berk, służące go do przetrzymywania schwytanych przez Wandali wrogów. Kilkakrotnie pojawia się w serialu.

Lokalizacja

W przeciwieństwie do więzienia Łupieżców, cele Wandali znajdują się na powierzchni ziemi, w wiosce. Więzienie stoi nad klifem wpadającym do morza, co, prócz licznych zabezpieczeń, uniemożliwia więźniom ucieczkę - są oni zmuszeni albo skoczyć w ocean, albo udać się do centralnej części wioski, gdzie natychmiast zostaliby zauważeni i złapani.

Wygląd

Jest to niewielki budynek o prostokątnym kształcie i spadzistym dachu. Zbudowany jest z drewnianych bali, ciasno ze sobą poukładanych. Na szczycie dachu wystają ostre, także drewniane kije, prawdopodobnie zapobiegające ucieczkom przez otwór w dachu. Nad wejściem, wzdłuż całej budowli, zawieszone są tarcze wikingów. Po obu stronach więzienia wznoszą się dwie wysokie konstrukcje - jedną z nich jest prawdopodobnie strażnica, zaś drugą studnia.

Wewnątrz znajduje się około sześciu cel z wytrzymałymi drzwiami, wykonanymi z żelaznych krat. Wyposażenie jest dość ubogie, wystarczające do humanitarnego przetrzymywania więźniów. W przeciwieństwie do więzienia Łupieżców, wygląda schludnie i komfortowo. Widać, że przebywający tam więźniowie są traktowani dobrze i z szacunkiem, mają dogodne warunki i wszystko, czego potrzebują.

Historia

Jeźdźcy smoków

Więzienie pojawia się w serialu dwukrotnie. W pierwszym sezonie, w odcinku Słodka Heathera (część 2), przetrzymywano tam Heatherę, która okazała się szpiegiem Łupieżców. Wielokrotnie odwiedzała ją Astrid, która nie wierzy deklaracjom dziewczyny i nie uwalnia jej. Heatherze udało się uciec, oszukując Wiadro

Obrońcy Berk

Drugi raz mamy do czynienia z budowlą w drugim sezonie, w odcinku Wyrzutki (część 2). Przetrzymywano tam Albrechta Perfidnego, który sam przybył na wyspę Berk, przynosząc ze sobą uratowanego przed Krzykozgonem Sączysmarka. Często rozmawiał z nim Czkawka, który nie chciał uwierzyć, że wróg Wandali chce przejść na ich stronę. W końcu Sączysmark uwalnia Albrechta, który w decydującym starciu przeciwko Berserkom walczy po stronie Stoicka Ważkiego.

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki