FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Wandersmok (część 1)
Wandersmok (część 2) Następny odcinek
Pięć drogowskazów
Wandersmok (część 2) (ang. A View to a Skrill (Part 2)) — tytuł jedenastego odcinka serialu Jeźdźcy smoków. Jego premiera odbyła się 5 grudnia 2013 roku w USA i 25 maja 2014 roku w Polsce na kanale Polsat.

Opis

Wandersmok nadal jest na wolności i czai się pośród burzowych chmur. Czkawka podczas ratowania przyjaciół musi wymyślić coś, aby nieobliczalny wódz Berkserków nie zniszczył Berk i nie zdobył potwora miotającego piorunami. Okazuje się, że niecny plan Dagura można obrócić przeciw niemu...

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)
Czkawka i Szczerbatek poszukują Mieczyka i Szpadki. Śledzik postanawia mu pomóc, jednak nie pozwala na to zmęczona Sztukamięs
Wandersmok2czkiszcz

Czkawka szuka bliźniaków

W chmurach panuje burza i Szczerbatek boi się o swój ogon. Lecą przez chwilę nad chmurami i docierają na wyspę Łupieżców, gdzie ukryli się Mieczyk i Szpadka. Czkawka dociera w okolice areny Łupieżców i widzi uwięzionego Wandersmoka, którego próbuje wytresować Albrecht. Po chwili dostrzega także Dagura, który, jak się okazuje, zawarł pakt z Łupieżcami. Wie, że potrafią oni tresować smoki, Dagur zaś chce mieć Wandersmoka na swoją własność. 

Czkawka prosi Mieczyka, żeby sprawdził sytuację i dowiedział się, czego chce Dagur. Mieczyk niestety potyka się i wpada prosto pod nogi jednego z Łupieżców. Podaje się za jednego z nich i mówi, że został zaproszony na spotkanie w sprawie smoka. 

Na owym spotkaniu Dagur i Łupieżcy usiłują się dogadać. Albrecht chce pomocy Berserków w walce z Wandalami, Dagur zaś chce Wandersmoka na swoją własność. Poza tym, nie chce tresować smoka przed atakiem na Wandali. Po chwili słyszy odgłosy jedzenia i widzi Mieczyka, częstującego się na bankiecie. Dagur atakuje go i pyta, kim jest. Mieczyk nie zdradza prawdy. Kiedy Dagur odchodzi, podchodzi z kolei Pleśniak i rozpoznaje chłopaka. Ponieważ jednak został wcześniej zaatakowany przez Wandersmoka na arenie, nie jest w stanie się wysłowić, a Mieczyk go rozbraja, aby prawda się nie wydała. Niestety, przykuwa tym uwagę Łupieżców. Zaczyna śpiewać i opowiadać dowcipy, rozśmieszając wszystkich obecnych Łupieżców. 
Daguriwandersmok

Dagur ukazuje Wandersmoka

Powraca do Czkawki i zdaje relację. Czkawka jest ucieszony słysząc, że atakowi Berserków nie będzie towarzyszył Wandersmok. Kiedy Mieczyk odwraca uwagę Łupieżców, Czkawka wdziera się na arenę i przerażony odkrywa, że smok uciekł. Leci na poszukiwania. Tymczasem klany Berserków i Łupieżców podejmują atak, który jednak przeradza się w walkę przeciwko sobie. Albrecht jest wściekły, że nie będzie miał żadnych korzyści z wytresowania Wandersmoka. Dagur i Albrecht mierzą się w pojedynku. Po chwili Albrecht wpada do morza i w tym momencie pojawia się Wandersmok, kierowany przez Dagura. Smok zionie ogniem prosto w ocean, w miejsce, gdzie wpadł Albrecht. 

Dagur postanawia przypuścić atak na Wandali. Do akcji wkracza Czkawka, który znów walczy z Wandersmokiem. Dagur z pomocą lin przyczepił się do smoka i podjął pogoń za chłopakiem i Szczerbatkiem. Dagur jest w stanie kontrolować smoka. Czkawka widzi, że Dagur wkracza w kałużę z wodą i kiedy Wandersmok ponownie zionie błyskawicą, pozbawia przytomności Dagura. Wandersmok zostaje uwolniony. Czkawka i Szczerbatek zwabiają go w stronę góry lodowej i ponownie zatapiają go w lodzie z pomocą Mieczyka i Szpadki. 
Wandersmok pt 2

Bitwa z Dagurem i Wandersmokiem

Kiedy jeźdźcy wracają do domu, Dagur poprzysięga schwycić i zabić Nocną Furię.  
Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Wandersmok (część 2) (scenariusz)

Ciekawostki

  • Jest to pierwszy dwuczęściowy odcinek, który nie ma narracji z poprzedniego odcinka.
  • Mieczyk w szeregach Berserków przyjął imię "Kmiecik".
  • Okazuje się, że Dagur nienawidzi mlaskania.
  • Okazuje się, że Mieczyk mlaszcze przy jedzeniu.
  • Okazuje się, że ojciec Dagura także mlaskał.
  • Jest to trzeci dwuczęściowy odcinek, zaraz po Słodka Heathera i Jesteśmy rodziną.
  • Angielski tytuł odcinka dosłownie oznacza " Widok na Wandersmoka".
  • W odcinku nie występują Astrid, Sączysmark ani ich smoki.
  • Tytuł odcinka po angielsku ( View to a skrill) jest aluzją do tytułu jednego z filmów o Jamesie Bondzie, pod tytułem " Zabójczy widok" ( A view to a kill).

Link do odcinka

Hiccup-toothless-how-to-train-your-dragon-2


Plikkreskoweczkifavikon — Zobacz odcinek na Kreskóweczki.pl: Link

Ikonkabajepl — Zobacz odcinek na Baje.pl: Link


Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.