FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Okrutna parka
W smokach nadzieja Następny odcinek
Albrecht i Łupieżcy
W smokach nadzieja (ang. In Dragons We Trust) — tytuł piątego odcinka serialu Jeźdźcy smoków. Jego premiera odbyła się 18 września 2012 roku w USA i 11 kwietnia 2013 roku w Polsce na kanale Cartoon Network.

Opis

Na Berk dzieją się złe rzeczy. Najpierw buty potem twierdza, a na koniec zbrojownia. Za przestępstwa obwinia się smoki. Mimo, iż Czkawka nie wierzy w te wersje. Dowody są jednak słabe. Co stanie się ze smokami i czy to one są sprawcami tych wydarzeń?

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)

Odcinek zaczyna się, gdy Czkawka, Astrid, Śledzik, Sączysmark, Mieczyk i Szpadka latają na swoich smokach po przeciwnej stronie wyspy. Syn wodza uczy resztę zaufania do smoka i pokazuje to, skacząc ze Szczerbatka, który po chwili go łapie. Później chłopak prosi na ochotnika kogoś z innych jeźdźców, by zrobił to samo. Zgłasza się Sączysmark, jednak Hakokieł nie ma zamiaru go łapać. Po interwencji Szczerbatka, smok chwyta swojego jeźdźca, jednak są zbyt blisko ziemi i wpadają do domu Pleśniaka niszcząc jego dach.

W domu Stoick mówi Czkawce, że ponownie miał do czynienia ze skargami Pleśniaka. Mężczyzna każe mu naprawić jego dach, jednak bez pomocy smoków, po czym daje mu swoje buty do wystawienia na dwór, co robią również inni jeźdźcy z obuwiem swoich rodziców. W nocy, tajemnicza postać zabiera buty, pozostawiając jedynie ślady na śniegu.

Rankiem Stoick próbuje chwycić swoje buty, ale odkrywa, że zniknęły, podobnie jak obuwie innych wikingów. Śledzik, widząc ślady, donosi, że kształt łap przypomina Zębiroga Zamkogłowego. Po chwili pojawia się Pleśniak, który zaprowadza wszystkich do Smoczej Akademii, gdzie widać Jota i Wyma z butami. Pleśniak jest oburzony, że jedyną karą dla bestii jest ich większe pilnowanie.

Jeźdźcy dyskutują o tym, jak pilnować smoki i tymczasowo tworzą grupę (OSIOŁ), której zadaniem jest pilnowanie bestii w nocy. Astrid przedstawia grupę kobiecie, która, zirytowana, zamyka jej drzwi przed nosem. Tymczasem Sączysmark kłóci się z Pyskaczem, a bliźniaki straszą Śledzika. Czkawka, latając na Szczerbatku stwierdza, że wszystkie smoki spokojnie śpią. Chłopak nie widzi jednak kręcącego się w pobliżu Hakokła, którego Sączysmark spuścił z oczu.

Ponownie pojawia się tajemnicza postać, która zakrada się do twierdzy i rozrywa i niszczy niektóre obiekty w sali. Tym razem pazur smoka przypomina Koszmara Ponocnika.

Rano wikingowie zauważają zniszczoną twierdzę i oskarżają o to Ponocnika. Sączysmark następnie przyznaje, że na kilka godzin spuścił z oczu swojego Hakokła. Ponownie interweniuje Pleśniak, mając nadzieję na wygnanie smoków, i po raz kolejny rozczarowany poziomem kary: utrzymanie smoków pod kluczem. Jednak Czkawka wciąż nie może uwierzyć, że za wszystkim stoją smoki.

Czkawka i reszta rozmawiają w akademii o całej sprawie. Uważają, że łapy Zębiroga są zbyt płytkie jak na smocze kończyny. Dzięki Sączysmarkowi odkrywają również, że spustoszenia w twierdzy nie mógł zrobić Koszmar Ponocnik, gdyż się nie "zapalił", co dzieje się zawsze, kiedy smok jest wściekły. Kiedy Czkawka mówi o tym ojcu, ten uznaje to za niewłaściwy dowód i nie rezygnuje z kary danej smokom.

Tej nocy Szczerbatek bada hałas, który usłyszał w zbrojowni. Wiking z pobliskiego domu obserwuje go, jak smok wchodzi do budynku. Szczerbatek odkrywa, że ​​hałas powoduje pożar, który rozprzestrzenił się na tyłach pomieszczenia. Gdy smok ucieka, świadkowie mówią, że to Nocna Furia stworzyła wybuch. Czkawka nie wierzy w to, a Stoick każe przepędzić wszystkie smoki z Berk. Zachwycony Pleśniak postanawia uczcić to i mówi Czkawce, że następnego dnia ma przyjść naprawić jego dach.

Rankiem jeźdźcy zostawiają swoje smoki na Smoczej Wyspie. Czkawka obiecuje, że wróci do Szczerbatka, kiedy cała sprawa zostanie wyjaśniona. Gdy na statku nastolatkowie wracają do wioski, Czkawka jest przekonany, że Pleśniak był odpowiedzialny za to wszystko.

Kiedy Czkawka naprawia dach Pleśniaka, wchodzi do jego domu, aby znaleźć dowody na to, że to on był odpowiedzialny cały wandalizm. Za zasłoną znajduje parę smoczych stóp, które mogą być noszone jako buty, a także pazur smoka na końcu kija. Po chwili wraca Pleśniak, ale Czkawce w porę udaje się ukryć przed mężczyzną. Chłopak widzi, jak Pleśniak wrzuca smocze rekwizyty do oceanu.

Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: W smokach nadzieja (scenariusz)

Ciekawostki

  • Tytuł odcinka jest nawiązaniem do In God We Trust, oficjalnej dewizy USA.
  • Po wygnaniu smoków, każdy smok z Berk znika, mimo że widoczne było jedynie wygnanie smoków jeźdźców.
  • Okazuje się, że na noc wikingowie wystawiają swoje buty na zewnątrz, by je przewietrzyć.

Link do odcinka

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.