FANDOM


Zla gora hue hue.png

Wściekła Góra na mapie

Wściekła Góra (ang. Angry Mountain; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — góra znajdująca się na stałym Kontynencie położonym we wschodniej części Archipelagu Barbarzyńskiego. Miejsce to pojawia się w książkach Cressidy Cowell.

Opis

Góra ta ma bardzo strome zbocza, w niektórych miejscach pionowe i bardzo trudne do przebycia. W wielu miejscach znajdują się występy skalne, utrudniające wspinaczkę. Wnioskując po mapach, góra ta jest najwyższa w swoim paśmie górskim.

Znaczenie

Na szczycie tej góry znajduje się szkoła walki na miecze, założona i prowadzona przez Bystrzaka.

W książce How to Steal a Dragon's Sword grupa wikingów z wielu klanów wspina się na szczyt góry, pokonując urwiska, by dostać się do szkoły i doskonalić walkę mieczem. Podczas jednego z postojów niektórzy wikingowie użyli płacht materiału jako hamaków, które zwiesili z występu skalnego. Zostali też zaatakowani przez stado smoków ogarniętych Czerwoną Furią.

Zobacz też

Archipelag Barbarzyński

Archipelag Barbarzyński

Stworzyła Janinka11Stworzyła Janinka11
Zobacz

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki