FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Pozory mylą
Wódz może być tylko jeden Następny odcinek
Wszystko zostaje w rodzinie

Wódz może być tylko jeden (Follow the Leader) - dwudziesty dziewiąty odcinek trzeciego sezonu Jeźdźców Smoków.

Opis

Śledzik, podróżując po Końcu Świata, natrafia na jaskinię, której ściana pokryta jest dziwnymi runami, a w jej podłożu tkwi pokryty takimi samymi znakami miecz. Później odkrywa coś jeszcze bardziej tajemniczego- podziemne gniazdo Nocnych Koszmarów albinosów, które porywają Śledzika.

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)

Śledzik przysypia na warcie. Śni mu się, że Czkawka przekazuje mu władzę nad Końcem Świata i przywództwo nad wszystkimi Smoczymi Jeźdźcami. Wikingowie wiwatują na jego cześć.

Śledzika budzi odgłos wybuchu. Bliźniaki i Sączysmark znowu powodują kłopoty. Tym razem marnują zapasy żelu Koszmara Ponocnika. Ignorują i śmieją się ze Śledzika, gdy ten próbuje ich powstrzymać i mówi im, że Czkawka, na czas, gdy go nie ma, mianuje go przywódcą. Nie słuchają się go.

Zasmucony Śledzik odlatuje ze Sztukamięs. Spacerując po wyspie, nagle słyszy potworny ryk z jaskini. Chcąc udowodnić, że jest odważny, idzie to sprawdzić. Wewnątrz znajduje pradawny miecz pokryty tajemniczymi znakami oraz pismo na ścianach, co jest przedwiecznym znaleziskiem archeologicznym.

W tym czasie na wyspę wracają Czkawka i Astrid. Chłopak jest wściekły na Smarka i bliźniaków, że ci zużyli cały żel Ponocnika. Każe im cały zebrać od nowa. Podekscytowany Śledzik próbuje powiedzieć Czkawce o tym, co znalazł. Ten jednak go nie słucha i mówi mu, że mógł być lepszym przywódcą i się na nim zawiódł.

Zrozpaczony Śledzik wraca sam do jaskini. Próbuje odczytać pismo, ale nadal przejmuje się tym, co się wydarzyło. Nagle, idąc w ciemnościach wpada w jeden z tuneli. Razem ze Sztukamięs znaleźli się w innej grocie, gdzie aż roi się od białych Nocnych Koszmarów. Próbuje uspokoić rozzłoszczone smoki. W końcu mu się udaje, a Nocne Koszmary zaczynają go lubić. Smoki prowadzą go w głąb tuneli, gdzie smoki mieszkają. Śledzik odkrywa, że Nocne Koszmary nie mogą znieść światła, które pada przez dziurę z skale. Chłopak decyduje się im pomóc. Smoki są mu wdzięczne i traktują go jak lidera.

Sączysmark wraz z Mieczykiem i Szpadką próbują na nowo uzbierać zapasy żelu Koszmara. Nie idzie im to za dobrze.

Gdy Śledzik chce już wracać do reszty jeźdźców, Nocne Koszmary nie pozwalają mu opuścić jaskini. Wydostać udaje się jedynie Sztukamięs, która leci do Czkawki po pomoc. Jeźdźcy zaczynają szukać Śledzika. W końcu znajdują jaskinię z Nocnymi Koszmarami. Smoki atakują intruzów, ale nagle pojawia się Śledzik, który pomaga jeźdźcom, uderzając bronią o broń, by wywołać hałas, którego Nocne Koszmary nie potrafią znieść. Jeźdźcy próbują dostać się do wyjścia. Mrokvarg decyduje się pomóc Śledzikowi. Odpędza inne smoki. Czkawka rzuca miecz Śledzikowi, który otwiera klapę zakrywającą otwór z skale.

Czkawka przeprasza Śledzika za to, że był dla niego za surowy. Przyjaciel mu przebacza. Czkawka mówi, że Śledzik jest świetnym przywódcą i nie zawahałby się zrobienia go nim.

Przyjaciele w końcu mogą razem odkrywać tajemnice starożytnego miecza odkrytego przez Śledzika.

Uff, koniec spoilera.

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Wódz może być tylko jeden (scenariusz)

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.