FANDOM


Screaming death 3

Łupieżcy oglądają tunele

Tunele Szeptozgonów- system podziemnych korytarzy zlokalizowanych pod wioską Berk, wydrążonych przez Szeptozgony wraz z Krzygozgonem. Stanowiły one tajną broń Łupieżców przeciwko Wandalom. Tunele pojawiają się w serialu, a później także w grze School of Dragons.

WyglądEdytuj

Jak wskazuje nazwa, jest to złożony system podziemnych jaskiń i tuneli wydrążonych przez smoki z gatunku Szeptozgon oraz jednego Krzykozgona. Prócz samych, okrągłych w przekroju tuneli w podziemiach znaleźć też można dość duże groty, z których w jednej wykluły się młode smoki, zaś pozostałe zostały stworzone najprawdopodobniej przez dorosłe osobniki.

Korytarze wiją się w różnych kierunkach i tylko niektóre prowadzą nad powierzchnię ziemi. Jeden z wylotów znajduje się w studni, która, jak sądzono, pewnego dnia wyschła (tak naprawdę wpadła do tuneli), inny nieopodal wejścia do Twierdzy. Według bliźniaków, część tuneli prowadzi do 6 jaczych farm, paru zagród dla owiec, pola kapusty Pleśniaka, wychodka Pyskacza i na plażę, która znajduje się na drugim końcu wyspy.

Według gry School of Dragons, w podziemiach znajdują się także niewielkie stawy.

PołożenieEdytuj

Korytarze wydrążone są w podziemiach centralnej części wioski Berk. Nie są one jednak na tyle rozwinięte, by mogły spowodować zawalenie się ziemi i zabudowań. 

MieszkańcyEdytuj

Oczywiście, podziemia są zamieszkiwane głównie przez Szeptozgony oraz jednego Krzykozgona (ich zmutowanej odmiany). Jak dowiadujemy się w grze School of Dragons, w tunelach tych znajdują się stawy, a w nich pływające ryby. 

ZnaczenieEdytuj

Łupieżcy umieścili w podziemiach jaja posłusznych im Szeptozgonów, by wykluły się, urosły i pewnego dnia zaatakowały spod ziemi niczego nie spodziewających się Wandali. Główną funkcją tuneli jest więc atak na wrogów Łupieżców, lecz przy okazji ich powstania zniknęła woda ze studni, pozbawiając mieszkańców niezbędnego do życia napoju.

HistoriaEdytuj

Obrońcy BerkEdytuj

Szeptozgony wykluwają się z jaj podłożonych przez Łupieżców. To właśnie tam Krzykozgon dorasta wraz ze swoimi pobratymcami, a mniejsze smoki, budując tunele, powodują, iż w wiosce braknie pitnej wody. Czkawka postanawia sprawdzić, co spowodowało zniknięcie wody. Wchodzi do podziemi poprzez wyschniętą studnię, lecz w pewnym momencie lina urywa się i chłopak spada do groty. W ślad za nim wlatuje Szczerbatek. Przyjaciele odkrywają tajemnicze tunele, a niedługo później zostają zaatakowani przez Szeptozgony. 

W grachEdytuj

School of DragonsEdytuj

Tuneleszeptozgonowsod3

w grze School of Dragons

Tunele pojawiają się również w grze School of Dragons. Wejście do nich znajduje się obok Great Hall (Twierdzy) w miejscu Berk. Każdy gracz (którego postać osiągnęła 18 poziom i skończyła misję o gronkielowym żelazie) może tam wejść podczas zaliczania jednej z misji u Heathery (alchemistki).

Nietoperz

Nietoperze latające nad stawem

Tunele są dość rozległe, znajduje się tam też wiele ślepych zaułków. Możemy w nich łowić ryby (znajduje się tam niewielki staw nad którym latają nietoperze), a także spotkać Gnatochrupa z młodym. Czasami, nad głową, może przelecieć nam Szeptozgon. Gdy wykonujemy misję, obok jeziora znajdują się skrzynie w jajami Szeptozgonów. Znajduje się tam także zaułek, który odgradza pajęczyna; za nią, można znaleźć stado pająków. Te ośmionogie stworzenia, chodzą również po niektórych ścianach. Co jakiś czas pojawiają się tam kamienie z
Szeptozgoneq

Przelatujący Szeptozgon

narysowanymi białymi strzałkami wskazującymi wyjście. Odkrycie tych tuneli i pomyślne ukończenie misji pozwala graczowi na bezpłatne zdobycie swojego własnego Szeptozgona.

W stawie, można złowić takie ryby jak na przykład:

Po wykonaniu misji tunele nie znikają. Można do nich wejść w każdej chwili.

GaleriaEdytuj

SerialEdytuj

School of DragonsEdytuj

Zobacz teżEdytuj