FANDOM


Trzęśliwe Brzegi (ang. Shevering Shores) - jedna z wysp Archipelagu pojawiająca się w serialu Jeźdźcy smoków, najprawdopodobniej w filmie Jak wytresować smoka 2 i w grze Rise of Berk. Na tej wyspie są organizowane spotkania wodzów wikingów w sprawach takich jak smoki czy pożywienie.

Położenie i wygląd

Niewiele wiadomo na temat położenia i wyglądu tej wyspy. Po wypowiedzi Stoicka z odcinka Smoczy kwiat wiadomo, że Trzęśliwe Brzegi były kiedyś jedną z ładniejszych wysp w Archipelagu, lecz obecnie "Trzęśliwe Brzegi na zawsze straciły swój czar".

Mieszkańcy

Wyspę jak każdą w Archipelagu zamieszkują smoki. Nie wiadomo czy na wyspie mieszka na stałe jakieś plemię.

Zwyczaje

O zwyczajach także niewiele wiadomo. Na wyspie są organizowane spotkania wodzów w sprawach takich jak smoki czy pożywienie. Po spotkaniu jest uczta, na której podawana jest głównie baranina (która według Stoicka jest niedosmażona).

Historia

Jeźdźcy smoków

W odcinku Smoczy kwiat Stoick kupuje od Johanna Kupczego miecz, który ma zawieźć na spotkanie wodzów w Trzęśliwych Brzegach. Mówi, że to dwa dni drogi z Berk smokiem i pięć dni drogi statkiem. Leci tam na Thornado. Gdy wraca wspomina niedosmażoną baraninę.

Jak wytresować smoka 2

Gdy Czkawka mówi ojcu o Drago Krawdoniu, wódz wspomina jak kiedyś był na zebraniu wodzów w sprawie smoków. Spotkanie odbywało się najprawdopodobniej w Trzęśliwych Brzegach w jakimś budynku lub twierdzy.

W grze Rise of Berk

Opis

Trzęśliwe Brzegi to jedna z lokalizacji w grze. Ponieważ nie możemy latać ze Szczerbatkiem, nie wiemy, jak wygląda ta wyspa.

Eksploracja

Trzęśliwe Brzegi
600px-Shivering Shores
Rob
Niektóre dane mogą zmieniać się w grze wraz z aktualizacjami
Poziom Szczerbatka 34
Dostępność ?
Czas eksploracji 16 godzin
Smocze jaja 1 jajo Marazmora

1 jajo Zmiennoskrzydłego
1 jajo Śmiertnika Zębacza

Ciekawostki

  • Trzęśliwe Brzegi to jedyna lokalizacja, w której był tylko jeden Wandal i jeden wytresowany smok z Berk.
  • Sądząc po wypowiedzi Stoicka wyspa jest znacznie oddalona od Berk.
  • Według gry Rise of Berk na wyspie żyje (lub żyją) Marazmor(y).

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki