FANDOM


Topór Heathery.png
Topór Heathery
(nazwa nieoficjalna) to unikalna broń wykonana i używana przez Heatherę. Pojawia się po raz pierwszy w odcinkach Na końcu świata, Kto pod kim dołki kopie część pierwsza i część druga. Później pojawia się zawsze, noszony przez Heatherę.

Budowa

W odróżnieniu od innych toporów, jest to broń o dwóch ostrzach umiejscowionych po dwóch stronach drzewca. Dodatkowo, drzewce jest wyposażone w zawias pośrodku, dzięki czemu broń można składać i rozkładać, czyniąc ją w zależności od potrzeb krótką jednoostrzową bronią lub długą dwuostrzową.

Zrzut ekranu (34).png

Astrid podaje przyjaciółce topór złożony.

Drzewce broni są wzmocnione stalą - właściwie tylko niewielki odcinek, przeznaczony na uchwyty, ma widoczną część drewnianą, owiniętą rzemieniami. Pozostałe części są okute.

Ostrza broni nie są jednolite - każde składa się z 3 fragmentów różnej wielkości przynitowanych do stalowej płyty. Możliwe, że ich płaszczyzny nie są prostopadłe, lecz lekko nachylone do siebie - tak że złożony topór ma tylko jedną krawędź ostrza.

Użycie

Heathera skonstruowała tę broń i używa jej do walki. Walczy tym toporem zarówno wręcz jak i rzuca nim z wielką precyzją. Dzięki swojej konstrukcji - różnicy między poziomami płaszczyzn obu ostrzy i ich nachyleniu - tor lotu rzuconego topora nie jest prosty, lecz leci on po łuku, czasem nawet o znacznym odchyleniu - co upodabnia tę broń do bumerangu. Przy odpowiedniej rotacji topór może mieć nawet tor lotu zbliżony do litery S.

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki