Fandom

Jak Wytresować Smoka Wiki

Tide Glider

1663strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze40 Udostępnij
Artykuł
Wodna klasa box.png Tide Glider
RoB-tideglider.png
Informacje podstawowe
Klasa Wodna klasa
Typ ognia strumienie wody pod dużym ciśnieniem
Tresura tak
Sposób tresury nieznany
Wygląd
Barwa turkusowo-biały
Główne cechy wachlarz na ogonie
duże skrzydła
pręciki na głowie
Statystyki

Tide Glider (brak polskiego tłumaczenia) - nowy, rzadki gatunek smoka pojawiający się w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk i w School of Dragons. Należy do wodnej klasy. Jego głównym siedliskiem jest Mroczna Głębia.

Wygląd

Tide Glider prawdopodobnie osiąga średnie rozmiary. Swoim wyglądem przypomina Wrzeńca. Jego skóra ma jasno turkusowy kolor, z jaśniejszymi paskami zdobiącymi skrzydła. Wytresowany do tytanicznych rozmiarów smok jest nieco ciemniejszy, zaś skrzydła przybierają purpurowej barwy. Ciało jest stosunkowo wąskie i wydłużone, zaś wyrastająca z grzbietu jedna para skrzydeł w stosunku do tułowia jest dość duża.

Głowa smoka kształtem przypomina nieco głowę Koszmara Ponocnika. Ma trójkątny, wąski kształt. Z tyłu głowy wyrastają liczne, długie "wąsy", układające się w dwa rzędy. Na szyi zwierzęcia znajduje się kilka grubych kolców. 

Smok posiada tylko jedną parę nóg (drugą są płetwy), co prawdopodobnie oznacza, iż rzadko opuszcza środowisko wodne. 

Wąski ogon ma bardzo charakterystyczne zakończenie - stanowi je duży, błoniasty wachlarz, służący jako napęd oraz ster podczas pływania w morzu.

Siedlisko i dieta

Tide Glider zamieszkuje morza i oceany. Nie wiadomo, czy może swobodnie przebywać na lądzie, czy raczej mu to szkodzi, bowiem nawet wytresowany w grze Rise of Berk smok posiada własny "basen". Według gry, głównym i jak na razie jedynym siedliskiem tego gatunku jest Mroczna Głębia.

Smok, podobnie jak niemal wszystkie gatunki, zwłaszcza wodne, żywi się rybami. Nie wiadomo, czy posiada także inne przysmaki.

Moce i umiejętności

Taniec

Charakterystyczną umiejętnością Tide Glider, opisaną w grze, jest "tańczenie" pod wodą. Smok ten, zamiast normalnie pływać, wykonuje skomplikowane, taneczne ruchy, nie wiadomo jednak, na czym dokładnie polegają. Możliwe za zadanie zaimponowanie potencjalnemu partnerowi podczas godów.

Ślina

Prócz tego, ślina smoka posiada właściwości lecznicze, co znów upodabnia go do Wrzeńca i jego leczniczego jadu. Jest ona jednak bardzo trudna do zdobycia.

Ogień

Tide Glider, podobnie jak inne smoki z klasy Wodnej, potrafi strzelać strumieniami wody pod dużym ciśnieniem. Taki ogień został pokazany w grze School of Dragons.

Słabości

  • Przez swoje podobieństwo do Wrzeńca może również wysychać poza wodą, a dłuższe przebywanie poza nią może doprowadzić do śmierci.

Symbol.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Etapy rozwoju

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

Jajo

Jajo Tide Glider'a zostało pokazane w grze Rise of Berk. Jest ono idealnie okrągłe i wyglądem przypomina dwie kule, z których jedna jest mniejsza i schowana wewnątrz drugiej, przezroczystej. Całość jest lekko przezroczysta i ma jasno turkusową barwę, podobnie jak skóra smoka. Jajo nie ma żadnych zdobień, prócz jaśniejszych plam na zewnętrznej skorupce. Konsystencja zewnętrznej powłoki pozostaje nieznana. W grze School of Dragons jajo niewiele różni się od tego w Rise of Berk, jedyną różnicą jest kształt zewnętrznej powłoki, posiada ona bowiem owalny kształt, a nie okrągły.

Pisklę

Młody Tide Glider różni się od swojego rodzica pod kilkoma względami, z czego głównymi są różnice anatomiczne, między innymi brak skrzydeł, kryza z pręcików na głowie bardziej przypominająca światełka żabnicy oraz kształt ogona, który wyraźnie różni się od tego, jaki ma dorosły osobnik.

Tytan

Tytaniczy Tide Glider posiada nieco zmienione barwy, choć nie tak bardzo rzucają się w oczy i niezbyt różnią się od zwykłych, podstawowych barw swojego gatunku. Turkusowe łuski smoka przechodzą bardziej na błękit, na skrzydłach pojawiają się zaś fantazyjne wzory barwy purpury.


W grach

Rise of Berk

Tide Glider

RoB-tideglider.png

Tide Glider Titan.png

RoB-jajo-tideglider.png

Rob.png
Niektóre dane mogą zmieniać się wraz z aktualizacjami gry
Typ rzadki
Poziom Szczerbatka 58
Dostępność Zawsze
Główne siedlisko Dark Deep
Czas poszukiwania jaja 18 godzin
Czas wyklucia 4 dni
Cena RoB-runa.png 2 400
Opis z gry
This graceful Tidal Class drifter doesn't "swoim" through the water, it dances! Its saliva is said to have healing quialities... but it is too skittish for anyone to find out.
Tłumaczenie
Ten wdzięczny dryfter Wodnej Klasy nie "pływa" w wodzie, on tańczy! Jego ślina podobno ma właściwości lecznicze... lecz jest zbyt płochliwy, by to sprawdzić.


School of Dragons

Tide Glider

SSSSS1.png

BabyTdG.gif

Tidejajo.png

Sod-gra.png
Cena 750
Czas wyklucia 12h
Szybkość 4.2
Zwrotność 7.2
Góra-dół 5
Przyspieszenie 3.2
Siła ognia 6.8
Liczba splunięć 6


Smok został dodany do gry 16 stycznia 2015 roku co dowodzi że smoki z Rise of Berk mogą pojawiać się w School of Dragons. Jego jajo kosztuje 750 gemsów. Smok posiada animacje Wrzeńca.

Ciekawostki

  • Swoim wyglądem oraz umiejętnością wytwarzania leczniczej śliny jest bardzo podobny do Wrzeńca - może on być blisko spokrewniony z tym gatunkiem.
  • Być może, ze względu na swoje podobieństwo do Wrzeńca, Tide Glider jest odporny na szkodliwe działanie niebieskiego oleandru.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa.png Czerwona ŚmierćEgg BiterFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukKrólowa OgnioglistKsiężniczka OgnioglistMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonShovelhelmThunderpede
Klasa strachu.png Common RockstomperGruchotnikSnifflehunchSubmaripperŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa.png Diabelski DerwiszDrzewokosHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa.png Desert WraithGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOszołomostrachRaziprądRipwreckerSand WraithShellfireShockjawSliquifierSubmaripperTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa.png BawoleńForeverwingGnatochrupJaskiniowy RabuśMarazmorSidlarzSlithersongSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa.png MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne GobsuckerStingerNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki