FANDOM


Artykuł

Thunderclaw (brak polskiego tłumaczenia) - przedstawiciel klasy tropicieli, gatunek smoka pojawiający się po raz pierwszy w filmie Jak wytresować smoka 2.

Jego nazwa została ujawniona w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk po walentynkowej aktualizacji w lutym 2015 r.

Wygląd

Gatunek ten z sylwetki przypomani takie gatunki jak Ostrykieł lub Shovelhelm. Głowa jest masywna, osadzona na średniej długości szyi. Smok posiada przodozgryz, co oznacza, że zęby dolnej szczęki znajdują się przez górną. Charakterystyczną cechą gatunkową są dwa grube wypustki - jeden między nozdrzami, drugi zaś pod brodą.

Thunderclaw posiada przednią, małą parę kończyń, jak i większą, masywniejszą, tylną. Główną cechą tułowia jest żagiel, przywodzący na myśl smoka z klasy wodnej. Zwięrzę, jak niemal każdy gad, posiada parę rozłożystych skrzydeł, dzięki którym może podjąć lot. Ciało smoka kończy się średnio masywnym ogonem z "wolną" końcówką.

Zachowanie i tresura

Są to smoki stadne. Gromadzą się w duże grupy, w których łatwiej jest im atakować oraz bronić się. Nie wiadomo dokładnie, jak wytresować Thunderclawa, wydaje się jednak smokiem dość spokojnym i przyjaznym, jeśli okaże mu się pokojowe nastawienie oraz szacunek. Zaś zmuszone do posłuszeństwa bezwzględnie słuchają wydawanych im rozkazów i walczą nawet przeciwko innym smokom.

Umiejętności

Ogień

Thunderclaw zieje zielonymi płomieniami, z możliwością strzelania pojedynczymi pociskami, a także potrafi zatrzymać ogień w paszczy, służąc za pochodnię.

Tropienie

Jako przedstawiciele klasy tropicieli, smoki potrafią wyczuwać inne stworzenia znajdujące się w pobliżu, a także z większych odległości. Za czujnik zapachów i smaków służy im język, który podobnie jak u węży, jest częściowo wysunięty z paszczy.

Umiejętności bojowe

Przedstawiciele tego gatunku są waleczne i posiadają umiejętności oraz elementy uzbrojenia niezbędne do walki z innymi smokami. Dzięki twardemu pancerzowi i wytrzymałości bojowej większość z tych walk wygrywają.

Siedlisko i dieta

Nieznane jest naturalne siedlisko tych smoków. Część z nich służyła w armii Drago Krwawdonia, zaś inni przedstawiciele żyły w bezpiecznym Smoczym Sanktuarium, po czym przeniosły się na Berk. Zgodnie z Mapą Czkawki, dzikie smoki żyją w części Archipelagu położonej na północny zachód od Berk.

Na temat żywienia tego gatunku wiadomo tylko tyle, iż lubi on masło z jaczego mleka.

Słabości

  • Smok lubi jeść masło zrobione z jaczego mleka, jednak tak przywiera ono do skóry, że smokowi zajmuje dużo czasu, by zlizać je z siebie. 

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Etapy rozwoju

Jajo

Jajo Thunderclawa pojawia się wyłącznie w grze Rise of Berk. Ma nieregularny kształt oraz fakturę smoczych łusek, zaś jej barwa jest jasnobrązowa, przepasana brązowymi "szarpnięciami" i pasami. Poza tym jest prawdopodobnie tej samej wielkości co inne jaja smoczej rasy.

Pisklę

Thunderclaw w swoim młodzikowym stadium różni się nieco od dorosłego gada. Jego ciało wydaje się być nieco smuklejsze, choć nadal o atletycznej budowie. Dodatkowo posiada nieproporcjonalnie duże oczy oraz brak u pisklęciu charakterystycznych grubych wypustków na brodzie oraz nosie.

Tytan

Pierwszą cechą wyróżniającą tytanicznego Thunderclawa od tego dorosłego to szczęka. Jest ona wyraźnie powiększona, z bardziej wyrazistym przodozgryzem oraz dwoma okazałymi kłami. Poza tym pojawiają się nowe elementy, między innymi kolce na dolnej szczęce oraz grzbiecie, z kolei skóra gada zmienia się na limonkowo-brązowy.

Pojawienie się

Jak wytresować smoka 2

Tumblr n5ixrgdjFQ1sok0tuo7 500

Rumpus kłania się Alfie

Kilka smoków było obecnych w Smoczym Sanktuarium, gdzie kłaniało się wielkiemu Oszołomostrachowi, wśród nich poznana i nazwana smoczyca o imieniu Rumpus.

Wielu przedstawicieli tego gatunku zostało wytresowanych i zmuszonych do posłuszeństwa przez Drago Krwawdonia. Uzbrojone smoki walczyły między innymi pod Smoczym Sanktuarium, a także później, podczas ostatecznej rozgrywki między Szczerbatkiem a Oszołomostrachem. Wtedy smoki z Armii Drago zwróciły się przeciwko niemu, wspierając Szczerbatka. Jeden z Thunderclawów wcześniej należących do Armii trafił swego poprzedniego pana, odstrzeliwując mu sztuczną rękę. 

Znane Thunderclawy

W grach

Rise of Berk

Ciekawostki

  • Jeśli Thunderclaw jest wystraszony, nie może podjąć się lotu.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa Czerwona ŚmierćEgg BiterFire TerrorFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonSentinelShovelhelmThunderpede
Klasa strachu GruchotnikRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa Diabelski DerwiszDrzewokosGrim GnasherHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStingerStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupGobsuckerJaskiniowy RabuśMarazmorSandbusterSidlarzSlithersongSlitherwingSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne SilkspannerSkrzydłocieńMały CieńWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki