Fandom

Jak Wytresować Smoka Wiki

Thornridge

1667stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze29 Udostępnij
Artykuł
Ostra klasa box.png Thornrigde
Nieznany smok HTTYD2 2 - 1.jpg
Informacje podstawowe
Klasa Ostra klasa
Typ ognia zwykły płomień
Tresura tak
Sposób tresury nieznany
Wygląd
Barwa pomarańczowo-zielony
Główne cechy rozmaite kolce
kolczasta kryza za głową
rozwidlony ogon
Statystyki

Thornridge (brak polskiego tłumaczenia) - jeden z gatunków pojawiających się po raz pierwszy w filmie Jak wytresować smoka 2. Przedstawiciel Ostrej klasy.

Wygląd

Smok budową ciała przypomina nieco połączenie Koszmara Ponocnika z Drzewokosem. Głowa jest wąska i smukła, na której oczy rozmieszczone są w tym samym położeniu co nozdrza i para rogów na nimi. Z jej tyłu zaś rozpościera się charakterystyczna kryza przyozdobiona wykręcowymi w różne strony rogami.

Szyja jest długa i smukła, podobnie jak u Kroplorwija. Biegną po niej zakrzywione do tyłu kolce, które kończą się dopiero na ogonie. Tułów gada jest smukły, z dwoma parami wręcz śmiesznie małych kończyń oraz dość skrzydeł, które umożliwiają zwierzęciu lot. Co można zaobserwować chociażby u Zębiróga, tak i Thornidge posiada rozwidloną końcówkę ogona.

Zachowanie

Smoki z tego gatunku są jednymi z bardziej skrytszych i trzymających się na uboczu, aczkolwiek o silnym charakterze. Są niezwykle lojalne kiedy zostaną oswojone i dzięki tej cesze bardzo cenione. Wytresowane zwierzę porzuci wszystko, by tylko rzucić się swojemu panu bądź innej bliskiej osobie czy smoku na ratunek.

Siedlisko

Przedstawicieli tego gatunku spotkać można w Smoczym Sanktuarium, nie wiadomo natomiast, jakie jest ich naturalne środowisko. Według gry Rise of Berk, smoki te zamieszkują Odin's Grassland.

Dieta

Prawdopodobnie tak jak większość innych gatunków, smoki te żywią się rybami oraz innym mięsem zwierzęcym.

Słabości

Symbol.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Etapy rozwoju

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

Jajo

Jajo tego gatunku wygląda dość charakterystyczne, różniące się od innych kształtem, choć ogólne założenie nie różni się znacząco. Jajo tak samo podchodzi pod owalny kształt, ma prawdopodobnie i podobny rozmiar, lecz skorupa wygląda tak, jakby była "owinięta" błonami i zaopatrzona jest w kolce.

Pisklę

Pisklę Thornridge'a już niezwykle wiernie oddaje wygląd dorosłego osobnika. Choć jest znacząco mniejsze, to i tak ciało zachowuje proporcje. Jedynie rogi nad nozdrzami, kolczasta kryza oraz kolce biegnące przez cały grzbiet nie są aż tak okazałe, jak w przypadku rodzica.

Tytan

Tytaniczny gad nie za wiele różni się od osobnika w dorosłym stadium rozwoju. Poza zwiększeniem rozmiaru niektórych elementów ciała, m. in. rogów, kryzy i pojawieniem się nowych kolców na ogonie, różni się też barwą. Tytan posiada zielonkawo-żółtą barwę ciała, z wszelkimi rogami w kolorze różu.


Pojawienie się

Thornridge po raz pierwszy pojawia się w filmie Jak wytresować smoka 2. Pojawia się w Smoczym Sanktuarium. Bierze także udział w walce w trakcie jego oblężenia. Później osobniki z tego gatunku, jak reszta smoków z Sanktuarium, przenosi się na Berk.

Znane Thornridge

W grach

Rise of Berk

Thornridge

Thornridge rise.png

Titan Thornridge rise.png

Thornridge egg rise.png

Rob.png
Niektóre dane mogą zmieniać się wraz z aktualizacjami gry
Typ pospolity
Poziom Szczerbatka 43
Dostępność zawsze
Główne siedlisko Dagur's Ship
Czas poszukiwania jaja 12 godzin
Czas wyklucia 1 dzień i 12 godzin
Cena RoB-runa.png 1 500
Opis z gry
These Dragons are the silent but strong type. They're more comfortable in the background, but are always ready to swoop in when someone they care about needs help.
Tłumaczenie
Te smoki są cichym, ale silnym typem. Czują się bardziej komfortowo na uboczu, ale są zawsze gotowe rzucić się, gdy komuś zależy na ich pomocy.

Ciekawostki

  • Do swojej został przydzielony ze względu na dużą liczbę rogów i kolców.
  • Nazwa gatunku została ujawniona dopiero w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa.png Czerwona ŚmierćEgg BiterFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukKrólowa OgnioglistKsiężniczka OgnioglistMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonShovelhelmThunderpede
Klasa strachu.png Common RockstomperGruchotnikSnifflehunchSubmaripperŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa.png Diabelski DerwiszDrzewokosHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa.png Desert WraithGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOszołomostrachRaziprądRipwreckerSand WraithShellfireShockjawSliquifierSubmaripperTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa.png BawoleńForeverwingGnatochrupJaskiniowy RabuśMarazmorSidlarzSlithersongSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa.png MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne GobsuckerStingerNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki