FANDOM


Artykuł

Thornado (ang. Thornado) — smok z gatunku Gromogrzmot, wytresowany przez wodza Wandali, Stoicka Ważkiego, pojawiający się tylko w serialu Jeźdźcy smoków. Zadebiutował w odcinku Jak sobie wybrać smoka, gdzie zdobył zaufanie swojego jeźdźca poprzez wspólną walkę z wrogiem. Zostaje wypuszczony w odcinku Bim! Bam! Bom!. Obecnie mieszka na Smoczej Wyspie, gdzie opiekuje się swoimi pisklakami: Bimem, Bamem i Bomem.

Imię

Thornado dostał swoje imię dopiero po dłuższym czasie od wytresowania (prawdopodobnie po kilku dniach lub tygodniach; w odcinku Smoczy kwiat). Imię wzięło się od mocy Thora, od którego Gromogrzmoty rzekomo czerpią moc, oraz prędkości tornada.

Wygląd

Thornado wygląda jak normalny Gromogrzmot. Jest smokiem większym od Szczerbatka, ma granatowy kolor, a na jego ciele można zauważyć liczne, białe kropki. Swoją szczękę potrafi otworzyć w kształt koła, wydając przy tym potężną falę dźwiękową.

Jest on bardzo silnym fizycznie smokiem, gdyż bez problemu był w stanie ciągnąć dwa drakkary oraz latać ze Stoickiem i Pyskaczem na grzbiecie bez żadnych problemów, podczas gdy Szczerbatek miał wyraźne kłopoty z lataniem, mając na sobie Czkawkę i Stoicka.

Charakter

Thornado z dziećmi

Thornado z dziećmi

Thornado i Stoick idealnie do siebie pasują. Smok jest waleczny, silny, odważny i uparty, tak samo jak jego jeździec. Ale ma też łagodniejszą stronę - pokazuje to, ochraniając swoją przyjaciółkę przed dzikami.

Smok prawdopodobnie ma partnerkę - fioletową samicę Gromogrzmota, którą przyjaciele znaleźli w jaskini ze złamanym skrzydłem. Razem z nią ma trójkę dzieci.

Historia

Jeźdźcy smoków

W odcinku Jak sobie wybrać smoka Stoick, chcąc znaleźć odpowiedniego dla siebie smoka, początkowo trenuje na Szczerbatku. Kilka dni później, lecąc nad oceanem, zauważa Gromogrzmota atakującego statek. Udaje mu się go złapać. Smok zostaje zamknięty w klatce w Smoczej Akademii, a na jego paszczę zostaje założony kaganiec, uniemożliwiający ryczenie. Później jednak Gromogrzmot ucieka do jaskini w lesie.

Stoick postanawia go ponownie odnaleźć. Zauważa go chowającego się w jaskini gdzie, jak się okazuje, broni innego osobnika, swojej partnerki, która ma uszkodzone skrzydło. Kiedy atakują ich dziki, Stoick jest zmuszony ułaskawić smoka. Ostatecznie zwierzę daje się dosiąść wodzowi, który zdejmuje mu kaganiec, i razem przeganiają stado dzików.

Od tej pory Thornado, jak nazwał go Stoick, zostaje jego smokiem. On i jego jeździec przeżyli wiele wspaniałych przygód. Brał udział między innymi w walce z Krzykozgonem w odcinku Niespodzianki spod spodu, latał ze swoim panem na wiele wypraw ratunkowych oraz poszukiwawczych.

Stoick bye Thornado

Stoick żegna Thornada

W odcinku Bim! Bam! Bom! Czkawka i jego przyjaciele odkrywają na maleńkiej wysepce trzy młode Gromogrzmoty. Radzą się wodza, czy powinni je zostawić, czy zabrać na Berk i wytresować. Wódz nakazuje im pozostawić młode i wrócić na wyspę. Niestety, pisklaki same odnalazły wyspę i zasiały chaos. Jedynym, który zdołał je uspokoić i przywołać do porządku, był Thornado. Przez długi czas patrzył on ze smutkiem na młode smoki, choć z drugiej strony Stoick wciąż rozkazywał mu latać na różne misje. Dopiero po pewnym czasie jeźdźcy uświadamiają sobie, że Thornado jest ojcem młodych. Stoick z ciężkim sercem zdejmuje z niego siodło i żegna się z nim, jednocześnie nakazując swojemu smokowi opiekować się rodziną.

W grach

School of Dragons

Tornado jest jednym ze smoków na których możemy latać w Flight Clubie. Możemy go kupić za gemsy (250 gemsów) lub kupić membera (VIP)

Rise of Berk

Smok jest dostępny w mobilnej grze wyłącznie podczas specjalnych okazji.

Relacje

Stoick Ważki

Początkowo smok atakował łodzie Wikingów na oceanie, niszcząc je. Wódz postanowił złapać i wytresować smoka, który zupełnie go nie akceptował i rzucał się wściekle na niego. Przez długi czas nie mogli nawiązać nici porozumienia - Stoick chciał wytresować smoka za wszelką cenę, wbrew woli Thornada. Smok uciekł, a Stoick postanowił go odnaleźć.

Widzi go chowającego się w jaskini i wówczas zdaje sobie sprawę, że smok chroni swoją (prawdopodobnie) partnerkę przed atakami wściekłych dzików. Wódz staje do walki ze stworzeniami, ratując życie smoków - to samo czyni Thornado względem Stoicka. By ostatecznie pokonać dziki, Stoick i Thornado zmuszeni zostali zjednoczyć swoje siły. Wtedy właśnie wódz wytresował swojego smoka.

Smok i jeździec mają wiele wspólnego. Obaj mają silny, czasami nieco wybuchowy charakter, wolę walki i budzą podziw oraz szacunek innych Wikingów. Stoick, podobnie jak Thornado, jest niezwykle smutny, kiedy zmuszeni są się ze sobą rozstać (odcinek Bim! Bam! Bom!). Nigdy więcej już się nie spotkali.

Whirlwing

Nie do końca wiadomo, czy fioletowy przedstawiciel gatunku Gromogrzmot, który pojawia się u boku Thornada w odcinku Jak sobie wybrać smoka, jest partnerką, rodzeństwem czy kimś innym dla smoka. Widać jednak, iż odczuwa on silny instynkt opiekuńczy wobec towarzysza, którego zasłania i zaciekle broni.

BimBam i Bom

Thornado jest niezwykle przywiązany i opiekuńczy wobec swoich piskląt, których matka jest nieznana. By je chronić, opuścił swojego jeźdźca, Stoicka, i zamieszkał na wyspie razem z maluchami.

Ciekawostki

  • Thornado jako smok wierzchowy Stoicka Ważkiego został wprowadzony tylko w serialu, ponieważ w drugiej części filmu wódz dosiadł Czaszkochrupa
  • Thornado ma swoją pełną rodzinę - trójkę dzieci: Bima, Bama i Boma oraz prawdopodobnie partnerkę o fioletowej barwie, którą ocalił przed atakiem wściekłych dzików w odcinku Jak sobie wybrać smoka.
  • Został wytresowany jako pierwszy smok z wodnej klasy.
  • Koń Zorro również nosi imię Tornado.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier