FANDOM


Shield 1

Tarcza Czkawki

Tarcza Czkawki (ang. Hiccup's Shield) — specjalny rodzaj tarczy zrobionej i należącej do Czkawki. Pojawiła się po raz pierwszy w odcinku Żyj i pozwól latać i później jest obecna w wielu innych odcinkach serialu. 

Wygląd

Pierwsza tarcza Czkawki

Początkowy wygląd tarczy

Tarcza Czkawki początkowo nie wyróżniała się od innych tarcz. Była zwykłym orężem obronnym wykonanym z brązowego drewna i otoczonym żelaznym prętem. Na niej widniał wizerunek Szczerbatka.

Kiedy odkryto gronkielowe żelazo, Czkawka użył go, aby ulepszyć swoją tarczę. Tym lekkim i niezwykle wytrzymałym materiałem chłopak zastąpił drewniane części swojego oręża, a żelazo posłużyło do wzmocnienia przedniej części. Na nowej tarczy również widnieje podobizna Nocnej Furii z czerwonym ogonem.

Funkcje

Jws944

Wyrzutnia z tarczy Czkawki

Tarcza Czkawki jest wielofunkcyjnym orężem, służącym nie tylko do obrony, ale także do ataku. Jest wykonana z niezwykle trwałego i lekkiego materiału, przez co łatwo można ją wykorzystywać.

Tarcza posiada wbudowaną linę, która jest wystrzeliwana z wnętrza tarczy. Może służyć do schwytania wroga, jak również do innych czynności unieruchamiających. Może także rozłożyć się i zamienić w kuszę oraz ma wbudowaną katapultę/wyrzutnię. Może również posłużyć jako dysk do rzucania.

Historia

Czkawka zbudował swoją tarczę w odcinku Żyj i pozwól latać dla zapewnienia sobie ochrony przed ponownym atakiem Albrechta i Łupieżców na wyspę Berk. Korzystając ze swoich umiejętności, chłopak stworzył tarczę, którą nawet Pyskacz zachwycił się niezwykle. Próbując rozwiązać zagadkę wielofunkcyjności urządzenia, mężczyzna kilkakrotnie padł ofiarą wbudowanych w niej liny i katapulty.

W odcinku Gronkielowe żelazo, po tym jak Śledzik i Sztukamięs odkryli tytułowy materiał, Czkawka użył go, aby ulepszyć swoją tarczę. Jest ona jedną z niewielu przedmiotów na wyspie, która wykonana jest z tego właśnie tworzywa.

Od czasu wyprodukowania, tarcza stanowi podstawową broń Czkawki, jednak pojawia się wyłącznie w serialu.

W odcinku Sączysmark dostaje siekierkę tarcza powstrzymuje ogień Zbrojoskrzydłego.

Ciekawostki

  • Będąc leworęcznym, Czkawka zwykle trzyma tarczę w prawej dłoni. Pozwala mu to na łatwiejsze posługiwanie się wbudowaną w tarczę kuszą.
  • Tarcza Czkawki, odbijając promienie słoneczne, potrafi przepędzić Szeptozgony i przyciągnąć Krzykozgona.
  • Dagur uważa, że tarcza jest "ozdobą", a w dodatku "dziewczęcą".
  • Dagur mówi, że jego siostra miała podobną.
  • W odcinku Nieposkromiony apetyt Astrid mówi, że tarcza Czkawki jest "fajowska".
  • W School of Dragons, a dokładniej w minigrze Fireball Frenzy, po wykonaniu zadania Groncle iron można grać z tarczą Czkawki.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki