FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Szpony i topory (część 1)
Szpony i topory (część 2) Następny odcinek
Wróg mojego wroga

Szpony i topory (część 2) (ang. Maces and Talons (Part 2) - dwudziesty szósty odcinek trzeciego sezonu Jeźdźców smoków. Jego premiera w USA odbyła się 8 stycznia 2016 roku na platformie internetowej Netflix, zaś w Polsce 28 września 2016 roku na kanale Cartoon Network.

Opis

Czkawka jest załamany utratą Heathery. Aby ją odzyskać, ma tylko jedno wyjście - rozegrać z mistrzem "szponów i toporów" partię, w której stawką jest jej życie. Nie przypuszcza jednak, że ma do stracenia znacznie więcej.

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)
Jeźdźcy smoków przeszukują statek Viggo w poszukiwaniu czegoś, co pomogłoby im w odnalezieniu przywódcy Łowców i odzyskaniu przyjaciółki. Znajdują planszę do szponów i toporów, gry uczącej strategii i refleksu, służącej głównie do sprawdzania umiejętności przyszłych wodzów. Za jej pomocą, Viggo zaprasza Czkawkę do rozgrywki w realnym życiu.

Tymczasem Heathera jest więziona i nawet własny brat nie chce mieć z nią do czynienia. Próbuje powoływać się na więzi rodzinne, ale Dagur obraca to przeciwko niej, wytykając szpiegowanie i tym samym zdradę rodziny.

Jeźdźcy starają się opracować plan, który pozwoli im przechytrzyć Viggo. Czkawka próbuje myśleć jak łowca i obejść pułapki, jakie na nich zastawiono. Częściowo mu się to udaje, zamiast ominąć stojące na straży Tajfumerangi i napotkać łowców, jeźdźcy przelatują przez strumienie ognia i zachodzą bazę z niestrzeżonej strony.

Viggo okazuje się jednak sprytniejszy, rozkazuje Dagurowi wyprowadzić Heather podziemnym tunelem, a sam przyczaja się w klatce, w której przyjaciółki szuka Czkawka. Zaskakuje go, paraliżuje przy pomocy schwytanego Marazmora i odbiera mu Smocze Oko.

W międzyczasie Dagur uwalnia siostrę, która odlatuje wraz ze swoją smoczycą. Przywódca jeźdźców próbuje odzyskać utracony skarb, ale zbirowi udaje się uciec. Przez nieostrożność i lekkomyślność Czkawki jeźdźcy tracą wszystko, przez co przywódca czuje się winny i jest na siebie wściekły.
Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzenia

  • Dagur zwraca się przeciwko Łowcom i uwalnia swoją siostrę.
  • Czkawka przez swoją lekkomyślność traci Smocze Oko.
  • Okazuje się, że paraliżujący strumień Marazmora jest kluczem awaryjnym do otwarcia Smoczego Oka.
  • Miecia jest wspomniana.

Postacie

Ludzie

Smoki

Błędy

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Szpony i topory (część 2) (scenariusz)

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.