FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Powrót smoka
Szpony i topory (część 1) Następny odcinek
Szpony i topory (część 2)

Szpony i topory (część 1) (ang. Maces and Talons (Part 1)) - dwudziesty piąty odcinek trzeciego sezonu Jeźdźców smoków. Jego premiera w USA odbyła się 8 stycznia 2016 roku na platformie internetowej Netflix, zaś w Polsce 27 września 2016 roku na kanale Cartoon Network.

Opis

Jeźdźcy smoków, z pomocą Heathery, poznają przywódcę łowców, Viggo. Okazuje się on przeciwnikiem, o jakim nawet im się nie śniło.

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)

Jeźdźcy atakują statki Łowców smoków. Ryker ma podejrzenia, że ktoś jest szpiegiem i zdradza im każdy następny ruch. Heathera, atakując jeźdźców, specjalnie daje wbić jeden z kolców Wichury, do swojego smoka. Ryker, zaczyna z nią kłótnie do której wtrąca się Dagur. Przerywa ją jeden z łowców, mówiąc, że wracają na wyspę na rozkaz Viggo. Ryker odchodzi, a Dagur opowiada Hetherze o ich przywódcy.

Tymczasem na wyspie, Astrid i Czkawka prowadzą ożywioną rozmowę na temat Viggo i Heathery. Sączysmark i Mieczyk, ogłaszają się oficjalnymi najlepszymi przyjaciółmi. Astrid, zirytowana ich zachowaniem wychodzi. Mieczyk proponuje by znaleźć miejsce w którym mogą robić co chcą.

Ryker, Dagur i Heathera przypływają na wyspę by spotkać się z Viggo. Ten, mówi, że jutro omówią resztę planów, ale zatrzymuje Heathrę. Prosi ją o pomoc, w znalezieniu zdrajcy. Podejrzenia spadają na Rykera i Dagura. Viggo wtajemnicza ją również w poszukiwania Marazmora.

Do zakątka Mieczyka i Sączysmarka, przychodzi Szpadka ze Smoczym Okiem. Mieczyk, urządza teatrzyk cieni. W tym czasie chłopaków i Szpadkę znajduje Śledzik. Wpada w zaskoczenie, gdy widzi przedmiot w ich rękach.

Astrid i Czkawka, oczekują przybycia Heathery. Dziewczyna tłumaczy im, plan złapania Viggo. Zanim Heathera odlatuje, daje jeźdźcom, mapę z szlakiem, którym podąży Marazmor. Czkawka, Astrid, Sączysmark, Śledzik i bliźniaki, lecą na wyspę Marazmora. Tam, jeźdźcy, wpadają w pułapkę. Heather, rozpoczyna walkę z Viggo i jego łowcami. Tymczasem Mieczyk I Szpadka zbierają, glony. Zostają oni ochlapani świecącą wodą, przez co Marazmor zaczyna ich gonić. Czkawka wpada na pomysł, by napuścić smoka na armię Viggo. Heathera ucieka z rąk łowców, ale Marazmor zostaje złapany. Dziewczyna, rusza na statek lecz zostaje złapana w sieć. Astrid i pozostali jeźdźcy, chcą odbić Heatherę, a Czkawka leci na spotkanie z Czarcioustym. Na statku nie zastaje nikogo. Przylatuje Astrid, mówiąc że było ich za dużo.

Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzenia

  • Sączysmark i Mieczyk zostają najlepszymi przyjaciółmi.
  • Viggo pojawia się po raz pierwszy.
  • Powraca Marazmor.
  • Heathera zostaje zdemaskowana jako szpieg.

Postacie

Ludzie

Smoki

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Szpony i topory (część 1) (scenariusz)

Błędy

W tym odcinku Ryker mówiąc o paraliżującej mgle Marazmora nazywa go Mroziczortem.

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.