FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Powrót smoka
Szpony i topory (część 1) Następny odcinek
Szpony i topory (część 2)

Szpony i topory (część 1) (ang. Maces and Talons (Part 1)) - dwudziesty piąty odcinek trzeciego sezonu Jeźdźców smoków. Jego premiera w USA odbyła się 8 stycznia 2016 roku na platformie internetowej Netflix, zaś w Polsce 27 września 2016 roku na kanale Cartoon Network.

OpisEdytuj

Jeźdźcy smoków, z pomocą Heathery, poznają przywódcę łowców, Viggo. Okazuje się on przeciwnikiem, o jakim nawet im się nie śniło.

FabułaEdytuj

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)

Jeźdźcy atakują statki Łowców smoków. Ryker ma podejrzenia, że ktoś jest szpiegiem i zdradza im każdy następny ruch. Heathera, atakując jeźdźców, specjalnie daje wbić jeden z kolców Wichury, do swojego smoka. Ryker, zaczyna z nią kłótnie do której wtrąca się Dagur. Przerywa ją jeden z łowców, mówiąc, że wracają na wyspę na rozkaz Viggo. Ryker odchodzi, a Dagur opowiada Hetherze o ich przywódcy.

Tymczasem na wyspie, Astrid i Czkawka prowadzą ożywioną rozmowę na temat Viggo i Heathery. Sączysmark i Mieczyk, ogłaszają się oficjalnymi najlepszymi przyjaciółmi. Astrid, zirytowana ich zachowaniem wychodzi. Mieczyk proponuje by znaleźć miejsce w którym mogą robić co chcą.

Ryker, Dagur i Heathera przypływają na wyspę by spotkać się z Viggo. Ten, mówi, że jutro omówią resztę planów, ale zatrzymuje Heathrę. Prosi ją o pomoc, w znalezieniu zdrajcy. Podejrzenia spadają na Rykera i Dagura. Viggo wtajemnicza ją również w poszukiwania Marazmora.

Do zakątka Mieczyka i Sączysmarka, przychodzi Szpadka ze Smoczym Okiem. Mieczyk, urządza teatrzyk cieni. W tym czasie chłopaków i Szpadkę znajduje Śledzik. Wpada w zaskoczenie, gdy widzi przedmiot w ich rękach.

Astrid i Czkawka, oczekują przybycia Heathery. Dziewczyna tłumaczy im, plan złapania Viggo. Zanim Heathera odlatuje, daje jeźdźcom, mapę z szlakiem, którym podąży Marazmor. Czkawka, Astrid, Sączysmark, Śledzik i bliźniaki, lecą na wyspę Marazmora. Tam, jeźdźcy, wpadają w pułapkę. Heather, rozpoczyna walkę z Viggo i jego łowcami. Tymczasem Mieczyk I Szpadka zbierają, glony. Zostają oni ochlapani świecącą wodą, przez co Marazmor zaczyna ich gonić. Czkawka wpada na pomysł, by napuścić smoka na armię Viggo. Heathera ucieka z rąk łowców, ale Marazmor zostaje złapany. Dziewczyna, rusza na statek lecz zostaje złapana w sieć. Astrid i pozostali jeźdźcy, chcą odbić Heatherę, a Czkawka leci na spotkanie z Czarcioustym. Na statku nie zastaje nikogo. Przylatuje Astrid, mówiąc że było ich za dużo.

Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzeniaEdytuj

  • Sączysmark i Mieczyk zostają najlepszymi przyjaciółmi.
  • Viggo pojawia się po raz pierwszy.
  • Powraca Marazmor.
  • Heathera zostaje zdemaskowana jako szpieg.

PostacieEdytuj

LudzieEdytuj

SmokiEdytuj

ScenariuszEdytuj

Symbol Osobny artykuł: Szpony i topory (część 1) (scenariusz)

BłędyEdytuj

W tym odcinku Ryker mówiąc o paraliżującej mgle Marazmora nazywa go Mroziczortem.

Zobacz teżEdytuj