FANDOM


Artykuł
Nikt nas przecież nie pokona. A jak spróbuje, gorzko pożałuje.

Heathera, Kto pod kim dołki kopie (część 1)

Szpicruta (ang. Windshear) — smok, pierwsza poznana przedstawicielka gatunku Zbiczatrzasł, która  pojawia się w trzecim sezonie Jeźdźców smoków. Należy do Heathery.

Wygląd

Łuski Szpicruty mają połyskliwą srebrną barwę, są bardzo twarde i ostre, natomiast oczy smoczycy mają jadowicie zieloną barwę, co odróżnia ją od innych przedstawicieli swojego gatunku. Heathera do jej ujeżdżania początkowo nie używała siodła, jednak po jakimś czasie, zaczęła go używać. Prawdopodobnie sama skonstruowała siodło dla Szpicruty.

Charakter

Szpicruta, podobnie jak inni przedstawiciele jej gatunku jest z natury nieufna. Zdobywszy zaufanie Szpicruty przez Heatherę, smoczyca stała się jej lojalnym i oddanym wierzchowcem. Smoczyca opiekuje się swoją właścicielką i bardzo się o nią troszczy. Atakowała bądź pozostawała agresywna w stosunku do smoków jeźdźców, ilekroć te były w pobliżu, chcąc chronić w ten sposób Heatherę. Kruczowłosa była świadoma utrudnionych kontaktów Szpicruty z innymi smokami, dlatego też nie chciała pozostawać na Końcu Świata, ani brać udziału w misjach z resztą gangu. Śledzik pomógł pokonać Zbiczatrzasłowi tą słabość, pokazując Szpicrucie, że jej jeźdźczyni nic nie grozi w towarzystwie innych smoków.

Zdolności

  • Inteligencja: Szpicruta jest w stanie rozpoznać dźwięk rogu Heathery i przybywa na jego wezwanie. O inteligencji smoka, świadczy umiejętność porozumiewania się ze swoją jeźdźczynią bez słów, a jedynie gestami.
  • Ogień: Podobnie jak inne Zbiczatrzasły, Szpicruta potrafi zionąć strumieniami jasnobłękitnego ognia o dużej sile i zasięgu 30m.
  • Skrzydła, ogon i łuski: Ze względu na jej długi, ostry i silny ogon, którego używa jako bicz, oraz zdolność strzelania kolcami z ogna niczym Śmiertnik Zębacz, a także skrzydła ostre niczym brzytwa, które są zdolne przeciąć niemal wszystko, smok staje się swego rodzaju żywą bronią. Również łuski przypominające zbroję mogą wskazywać na jego umiejętności bojowe i obronne. Smok posiada niesamowitą precyzję, a także zwrotność, szybkość i zwinność w powietrzu. Jest niezwykle niebezpieczny.
  • Trujące łzy: Smoczyca posiada także trujące łzy, jednak nie wiadomo w jaki sposób są one wykorzystywane przez smoka.
  • Siła: Szpicruta wydaje się być bardzo silna. Była w stanie wyrwać drzewo z korzeniami swoim ogonem, a po złapaniu przez Dagura, była zdolna pociągnąć za sobą dwa statki utrzymując się w powietrzu.

Historia

Przeszłość

Będąc świeżo wyklutym pisklęciem, Szpicruta została, podobnie jak inne pisklęta Zbiczatrzasłów, wzięta od swojej matki i dorastała na wyspie należącej do Wingmaidens, pod troskliwą opieką należących do tego plemienia kobiet. Smok, ze względu na swój niezwykle niebezpieczny charakter, normalnie nie może zostać wytresowany. Heatherze udało się to dzięki temu, iż Szpicruta została ranna podczas walki z Tajfumerangiem i potrzebowała pomocy. Dziewczyna opatrzyła smoka i zaopiekowała się nim, a wdzięczny smok pozwolił się wytresować i dosiadać. Od tej pory para jest niezwykle niebezpiecznym przeciwnikiem w boju i trudno ich pokonać, a nawet dostrzec między górami.

Na końcu świata

Smok pojawia się w odcinkach Kto pod kim dołki kopie (część 1) oraz część 2. Atakuje statki Wandali, czym wprawia w niepokój wszystkich mieszkańców wioski BerkStoick podejrzewa o atak któregoś z młodych jeźdźców, jako że przecież nikt poza ich klanem nie tresuje smoków i nie ujeżdża ich. Ponieważ nie zrobił tego nikt od nich, jeźdźcy postanawiają wyruszyć na poszukiwania tajemniczego jeźdźca i jego smoka. Z relacji Grubego i Wiadra sporządzają rysunek smoka - którego nigdy wcześniej nie widzieli - co ma pomóc im w poszukiwaniach.

Windshear3

Szpicruta i Heathera złapani przez Czkawkę i Szczerbatka

Na jednej z wysp dostrzegają dym po ognisku i tam lądują. Podczas poszukiwań każdy z jeźdźców zostaje porwany lub uwięziony przez niezauważalnego smoka. Tylko Czkawce i Szczerbatkowi udaje się dostrzec narysowanego wcześniej smoka stojącego na skale. Ten zaczyna uciekać, rozpoczyna się pościg. W końcu tajemnicza para zostaje strącona na ziemię, a Czkawka poznaje w jeźdźcy Heatherę. Szpicruta wydaje się być smutna, przerażona i broni swojego jeźdźca.

Gdy jeźdźcy zostają uwolnieni, oskarżają Heatherę o krzywdy, jakie im wyrządziła. Tymczasem nieprzytomny do tej pory Mieczyk budzi się. Widzi przed sobą Szpicrutę i sądząc, że śni, gładzi jej łuski i udaje, że zawiera z nią małżeństwo. Do rzeczywistości przywraca go Heathera - wówczas chłopak krzyczy z przerażeniem i ucieka z dala od smoka.

Po powrocie na Koniec Świata jeźdźcy smoków poznają zdolności Szpicruty i oglądają smoka z bliska. Szczerbatek zaprzyjaźnia się z nim. W nocy jednak Heathera i jej smok potajemnie udają się na spotkanie z Johannem Kupczym. Później chcą zaatakować statki Berserków, jednak zostają spętani odpornymi na smoczy ogień oraz ostre przedmioty łańcuchami. Z opresji ratują ich Czkawka i Szczerbatek. Gdy chłopak wyciąga prawdę na temat ich ataków od Heathery i udaje się na Berk, dziewczyna nakłania pozostałych jeźdźców do przypuszczenia wspólnego ataku na Berserków. Szpicruta zakrada się na statek Dagura Szalonego i po kolei ogłusza członków jego załogi. Po ataku Heathera, która dowiedziała się, że jest siostrą Dagura, postanawia nie zabijać przywódcy Berserków. Dosiada smoka i wszyscy wracają na Skraj. Wkrótce Heathera i Szpicruta znów opuszczają jeźdźców i udają się na dalszą tułaczkę.

Relacje

Heathera

Heather and Windshear
Szpicruta jest bardzo zżyta ze swoim jeźdźcem. Dziewczyna pomogła jej wyjść z opresji, a smok w zamian pozwolił się wytresować. Razem stanowią parę bardzo groźnych wojowników, których trudno pokonać. Szpicruta jest posłuszna swojej właścicielce i wykonuje wszystkie jej polecenia, także podczas walki, lecz podczas lotu porozumiewają się bez słów. Troszczą się także o siebie nawzajem - Heathera chciała poświęcić swoje życie, aby zemścić się na Berserkach, gdy jednak Czkawka zapytał ją, czy chce poświęcić także życie Szpicruty, dziewczyna się zawahała i zmieniła zdanie.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Ciekawostki

  • Być może jej imię w języku angielskim jest pewnym nawiązaniem do gry Guild Wars 2. Występuje tam stworzenie o identycznym imieniu.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier

  

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.