FANDOM


Szkaradny Bibliotekarz (ang. Hairy Scary Librarian) — wiking należący do klanu Zakutych Pał, prowadzący Bibliotekę Publiczną Zakutych Pał.

Wygląd

Jest starym mężczyzną z brodą tak długą, że może się o nią potykać i dlatego zawsze nosi ją zatkniętą za pasek. Dysponuje niewielką kolekcją broni, zawierającą między innymi miecze oraz topory. Jego główną bronią są miecze o imieniu Przecinacze Serc

Charakter

Jest to bardzo surowy i niesympatyczny człowiek. Żyje samotnie, zamknięty w swojej Bibliotece, do której nie wpuszcza absolutnie nikogo. W obronie swojej kolekcji książek jest skłonny zabić intruzów.

Podczas Smoczej Rebelii, współpracuje z wrogiem smoków, Alvinem Przecherą.

Umiejętności

Mężczyzna jest wprawiony w walce mieczem, a także uzdolniony matematycznie.  

Historia

A Hero's Guide to Deadly Dragons

Szkaradny Bibliotekarz przyłapał Czkawkę, Oseska, Kamikazię, Wichurę i Śledzika w Bibliotece Zakutych Pał i podjął z nimi walkę na miecze. Najdłużej walczył z Kamikazią, która okazała się godnym niego przeciwnikiem. W pewnym momencie Śledzik wziął dużą księgę i uderzył nią w głowę bibliotekarza. Mężczyzna upadł na podłogę pokrytą tysiącami smoków z gatunku Czerwony Gorący Swądorobal, które zaczęły łaskotać bibliotekarza. To pozwoliło młodzieży zabrać potrzebną książkę i uciec.

Pod koniec opowieści bibliotekarz osobiście przybył na Głuplandię, by dorwać Czkawkę, jednak przyjaciele lądują na nim Podstępnym Smokiem i oskarżają go o kradzież zwierzęcia Morderczemu Szaleńcowi.

How to Seize a Dragon's Jewel

W dziesiątym tomie bibliotekarz jest niewolnikiem. Płynie łódką po Cmentarzysku Smoków, gdzie znajduje hełm Czkawki. Natychmiast donosi na chłopaka Alvinowi Przecherze.

Ciekawostki

  • Ma problemy z poprawnym mówieniem, a najbardziej z gramatyką.

Zobacz też

Bohaterowie z książek
Smoki Cierpliwość, Niewinność i ArogancjaDrastykFioletowa ŚmierćJednookiKieł WodenaKillerKrzywy KiełMorski BałwanOgnista GlistaOsesekOspiakSrebrny SzponŚmiertelny CieńStraszna KrowaTraszkaWichuraFuriatZielona Śmierć
Wikingowie Alvin PrzecheraBabka NiedźwiadkaBigjobBiuściasta BertaBurek GłąbChinhildaCiemniakEggingardaExcellinorFluksGruby KonsulHalibut Straszliwa Czkawka DrugiHalibut Straszliwa Czkawka PierwszyHalibut Straszliwa Czkawka TrzeciKalmar StraszliwyKamikaziaKsiężniczka TantrumKurzajkaMorderczy SzaleniecNiedźwiadekOpPiąchaPotężny Cwaniak BohaterProfesor TłuczekPrzymuł NieułomekPyskacz GburSiwobrody UpiórSmark Świński RyjStary DziadSzef BerserkówSzkaradny BibliotekarzSłoick WielgiŚledzikTwardy Czerep JuniorWalhallaramaZadek PiwożłopZakręcony NorbertZbir Nieułomek
  

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.