FANDOM


Artykuł

Sword Stealer (brak polskiego tłumaczenia) - gatunek smoka pojawiający się tylko i wyłącznie w grze Rise of Berk, przedstawiciel tajemniczej klasy. Charakteryzuje go pancerz wykonany z metalu.

Wygląd Edytuj

Sword Stealer swoim wyglądem nieco przypomina połączenie Koszmara ze Zbiczatrzasłem. Sama głowa nieco przypomina głowę Ponocnika z widocznym przodozgryzem, niezwykle małymi oczami oraz mało okazałym rogiem na nosie. Łeb osadzony jest na chudej szyi, po której ciągną się kolce.

Tułów smoka przypomina ten, jaki posiada chociażby Threadtail, z metalicznym pancerzem, między innymi na brzuchu. Gad posiada jedną parę kończyń, która, co ciekawe, w niektórych jest jest dosłownie przebita mieczami. Skrzydła zwierzęcia są dość proporcjonalne do ciała, na których zgięciach znajdują się charakterystyczne pazury w kształcie grotu strzały. Ciało wieńczy się na smukłym i długim ogonie, na którego końcu znajduje się narośl w kształcie tym samym, co pazury na skrzydłach.

Sword Stealer posiada dość ograniczony zestaw barw, który graniczy jedynie w szarych bądź tym podobnych barwach o metalicznym połysku. Jako tytan, smok zyskuje jaskrawożółty kolor z błękitnymi elementami, co w połączeniu z tymże połyskiem daje odcień niemal złoty.Moce i umiejętności Edytuj

OgieńEdytuj

Ogniem Sword Stealera jest lawa, podobnie jak w przypadku większości przedstawicieli klasy kamiennej, z którą jednak ten gatunek nie ma nic wspólnego. Dodatkowo według DreamWorks Dragons: Rise of Berk, każdy "rodzaj" tego smoka posiada innych kolor ognia. Standardowy osobnik posiada pomarańczowy ogień, tytaniczny niebieski, bojowy zielony, z kolei egzotyczny ma kolor fioletowy.

MagnetyzmEdytuj

Z opisu z powyższej gry wynika, iż smok posiada zdolność przyciągania do swojego ciała wszelkich metalowych przedmiotów potrzebnych zwierzęciu do stworzenia silnego, metalowego pancerza. Jeśli musi, może również ciskać tymi przedmiotami z dość dużą siłą.

Słabości Edytuj

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Etapy rozwojuEdytuj

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

JajoEdytuj

Jajo smoka zostało przedstawione jedynie w grze Rise of Berk. Ma ono okrągły kształt, jego skorupa ma czarną barwę i posiada wypustki. W jaju wycięty jest kształt przypominający sześcioramienną gwiazdę, z którego wyłania się pomarańczowe światło.

PisklęEdytuj

Młody Sword Stealer znacząco różni się od dorosłego, głównie pod względem wyglądu. Pisklę jest pozbawione jakiegokolwiek pancerza, możliwe też, że tak właśnie wygląda dorosły smok właśnie bez pancerza. Trudno stwierdzić z czego wykonana jest skóra - wygląda jakby była stworzona z płynnej lawy.

TytanEdytuj

Tytaniczny Sword Stealer różni się barwą. Jego pancerz wygląda na bardziej "wykwintny", nie metalowy, a wręcz złoty. W kilku miejscach na ciele, między innymi na końcach skrzydeł, w charakterystycznym punkcie na piersi smoka oraz w paszczy znajduje się świecący kolor błękitny.

Znane Sword StealeryEdytuj

W grach Edytuj

DreamWorks Dragons: Rise of BerkEdytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Jego skóra lub pancerz osłaniający ciało wykonany jest z metalu. Jest to pierwszy smok, który stosuje tego typu środek obrony (drugim jest Zbrojoskrzydły).
  • Możliwe, że jest podgatunkiem Gnatochrupa lub Zbrojoskrzydłego.
  • Jeśli przyjrzymy się dobrze scenie odblokowania Krzykozgona w Rise of Berk, to przy początkowej scenie z owcą w lewym górnym rogu możemy ujrzeć Sword Stealera.

Zobacz teżEdytuj

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa Czerwona ŚmierćEgg BiterFire TerrorFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonSentinelShovelhelmThunderpede
Klasa strachu GruchotnikRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa Diabelski DerwiszDrzewokosGrim GnasherHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStingerStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupGobsuckerJaskiniowy RabuśMarazmorSandbusterSidlarzSlithersongSlitherwingSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne SilkspannerSkrzydłocieńMały CieńNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki