FANDOM


Artykuł
Wodna klasa box.png Podwodny Rozpruwacz
Submaripper Render.png
Informacje podstawowe
Klasa Wodna klasa
Typ ognia wir wodny
Tresura nie wiadomo
Wygląd
Barwa zielono-brązowa
Główne cechy żabie nogi
przodozgryz
wypustki na grzbiecie
Długość ciała ok. 15 metrów
SubSize.png
Statystyki
Stats icon attack.png Atak 20
Stats icon speed.png Szybkość 16
Stats icon armor.png Obrona 14
Stats icon fire.png Moc ognia 0
Stats icon shot.png Liczba splunięć 0
Stats icon venom.png Trucizna 0
Stats icon jaw.png Zacisk szczęk 30
Stats icon stealth.png Spryt 12

Podwodny Rozpruwacz (ang. Submaripper) - gatunek wielkiego smoka, przedstawiciela klasy wodnej i tropicieli, pojawiającego się w czwartym sezonie Jeźdźców smoków: Na końcu świata.

Wygląd

Smok ten jest dość pokaźnych rozmiarów, dorównujących niemal Shellfire'owi. Tak jak w przypadku tego gatunku, Morski Rozdzieracz posiada dość okazałą głowę z wyraźnym przodozgryzem - zęby dolnej szczęki są przed górną, z kolei swoim wyglądem przypomina żabę. Łeb gada osadzony jest na niezbyt długiej szyi.

Po grzbiecie smoka ciągną się charakterystyczne, kształtem przypominające kolce Zębiróga, wypustki, które skierowane są w różne strony. Sam tułów zaś jest masywnie zbudowany, oparty o dwie pary kończyn przypominających te żabie.

Smok na razie został ukazany w mieszance brudnej zieleni z innym, jaśniejszym odcieniem tego koloru. Jako tytan posiada zielono-żółte kolory z domieszką czerwieni na wypustkach i grzbiecie.

Siedlisko i dieta

Jako smok wodny, Rozpruwacz zamieszkuje, podobnie jak jego rywal, Shellfire, oceany.

Jego dieta składa się prawdopodobnie z ryb oraz innych smoków. Często też poluje na statki.

Moce i umiejętności

Gaz

Kiedy smok jest w pobliżu można to wyczuć po strasznym odorze, który wytwarza Rozpruwacz. Smok płynąc pod wodą zostawia za sobą na powierzchni sznur baniek. Zapach przypomina odór rozkładającej się padliny.

Wiry

Smok ten posiada umiejętność tworzenia niezwykle silnych wirów wodnych, które zdolne są zassać do paszczy gada inne smoki, ludzi lub nawet całe statki wikingów.

Słabości

Symbol.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Etapy rozwoju

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

Jajo

Jajo tego smoka pojawia się jedynie w Rise of Berk. Ma dość ciekawy, nieregularny kształt, na pierwszy rzut oka przypominający ikrę żaby bądź jajo Tide Glidera. Centrum otoczone jest przez specjalną błonę o nieregularnych krawędziach, w której wnętrzu znajduje się właściwy smok.

Pisklę

Młody Rozpruwacz z ogólnego wyglądu przypomina bardziej uskrzydloną żabę, aniżeli smoka. Pierwszą, rzucającą się w oczy cechą jest dość wyraźny brak zębów obecnych u dorosłego osobnika, nieproporcjonalnie małe skrzydła oraz dość duża, niezgrabna głowa.

Tytan

Morski Rozpruwacz formie tytana różni się zasadniczo barwą. Jego skóra przybiera zielono-żółte odcienie z domieszką czerwieni na wypustkach i grzbiecie. Poza tym, niektóre elementy ciała (np. zęby) ulegają powiększeniu i wydłużeniu, a samo zwierzę staje się nieznacznie większe.


Pojawienie się

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Gatunek ten pojawia się w odcinkach Straszna Cieśnina oraz Shell Shocked (część 2).

Łowcy Smoków przykuwają Podwodnego Rozpruwacza łańcuchami na dnie zatoki, uniemożliwiając statkom dotarcie na Berk, prowokując tym Jeźdźców. Czkawka i Śledzik budują specjalną kabinę do nurkowania, w której Czkawka spuszcza się na dno zatoki, aby uwolnić smoka. Kiedy wreszcie to się udaje, lina, którą była przymocowana do statku przerywa się i kabina spada na dno, jednak smok wyciąga Czkawkę z powrotem na statek i odpływa.

W odcinku Shell Shocked, (część 2) nieoczekiwanie zjawia się, kiedy Łowcy atakują Koniec Świata za pomocą Shellfire'a, oba smoki walczą, aż w końcu gad strąca Shellfire'owi z grzbietu metalowy "statek" i pożera znajdującego się na nim Rykera.

Znane Morskie Rozdzieracze

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Podwodny Rozpruwacz

Submaripper - FB.png

Submaripper Titan - FB.png

SubmarippeEgg.png

Rob.png
Niektóre dane mogą zmieniać się wraz z aktualizacjami gry
Typ rzadki
Poziom Szczerbatka 67
Dostępność specjalne okazje
Główne siedlisko różne
Czas poszukiwania jaja różny
Czas wyklucia 4 dni i 20 godzin
Cena RoB-runa.png 7,500
Opis z gry
Hailing from the Tidal Class, the Submaripper has sent many a Viking to a watery grave with its ability to create inescapable whirlpools. Just watch out for its gas bubbles!
Tłumaczenie
Rodem z klasy wodnej, Podwodny Rozpruwacz wysłał niejednego wikinga do wodnego grobu ze zdolnością tworzenia nieuchronnych wirów. Strzeż się tylko jego gazowych baniek!


Ciekawostki

  • Naturalnymi wrogami Podwodnych Rozpruwaczy są Shellfire'y.
  • Według Dragonpedii,smok należy zarówno do klasy wodnej, jak i klasy tropicieli.
  • Kształtem i proporcjami ciała smok ten przypomina nieco azjatycką Salamandrę Olbrzymią.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa.png Czerwona ŚmierćEgg BiterFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukKrólowa OgnioglistKsiężniczka OgnioglistMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonShovelhelmThunderpede
Klasa strachu.png Common RockstomperGruchotnikPodwodny RozpruwaczSnifflehunch • • Śmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa.png Diabelski DerwiszDrzewokosHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStingerStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa.png Desert WraithFioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinPodwodny RozpruwaczMudrakerOszołomostrachRaziprądRipwreckerSand WraithShellfireShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa.png BawoleńForeverwingGnatochrupGobsuckerJaskiniowy RabuśMarazmorSidlarzSlithersongSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa.png MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne SkrzydłocieńMały CieńNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki