FANDOM


Poprzedni odcinek
Ratując mistrza
Straszna cieśnina Następny odcinek
Niekończący się dzień
Artykuł
Straszna cieśnina (ang. Dire Straits) - szósty odcinek czwartej serii serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata.

Opis

Viggo jest wściekły na jeźdźców, którzy nieustannie zakłócają jego działalności i wykorzystuje głębinowego smoka, Podwodnego Rozpruwacza, do kontroli handlu na wyspie.

Fabuła

Od niedawna na Berk przestają przypływać handlarze, przez co mieszkańcy głodują. Gdy sprawa się pogarsza, Czkawka wraz z jeźdźcami rusza sprawdzić, co się stało. Okazuje się, że na dnie Cieśniny Baldura, która znajduje się na głównej drodze morskiej na Archipelag, jest przy pomocy smokoodpornych łańcuchów uwięziony Podwodny Rozpruwacz. Nietrudno się domyślić, że autorem pomysłowego odcięcia Berk od zaopatrzenia jest Viggo. Jeźdźcy wpadają na pomysł, by spuścić Czkawkę w kopule z gronklowego żelaza na dno morza i za pomocą kwasu Zmiennoskrzydłych uwolnić smoka. Sprawa jednak nie jest taka łatwa, gdyż Łowcy, przewidując próby oswobodzenia smoka, pojawiają się na miejscu w czasie akcji, gdy Czkawka jest pod wodą, i rozdrażniają Rozpruwacza. Dzięki determinacji chłopak mimo przeszkód uwalnia smoka, a gdy jego kapsuła do nurkowania zostaje uszkodzona i więzi go wewnątrz, gad odwdzięcza się i również ratuje mu życie.

Podręcznik23
Ta strona jest niekompletna!
Jeśli posiadasz czas, ochotę oraz wystarczająco dużo informacji, by rozwinąć artykuł, pomóż projektowi Wiki i rozbuduj go!

Najważniejsze wydarzenia

  • Viggo przykuwa w Cieśninie Baldura Podwodnego Rozpuwacza, odcinając kupcom drogę na Berk i tym samym sprowadzając na wioskę głód.
  • Czkawka buduje dzwon nurkowy.
  • Śledzik odkrywa, że kwas Zmiennoskrzydłego niszczy smokoodporny stop metali.
  • Czkawka nieomal tonie, zatrzaśnięty w pękniętym dzwonie nurkowym na dnie oceanu.

Postacie

Ludzie

Smoki

Zobacz też