FANDOM


Artykuł

Snifflehunch (brak polskiego tłumaczenia) — gatunek smoka pojawiającego się w filmie Jak wytresować smoka 2 oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk, w której została ujawniona jego nazwa. Według tej samej gry również członek klasy tropicieli.

WyglądEdytuj

Smok ten ma podobną budowę ciała co Ostrykła czy Thunderclawa. Jego pysk jest dość charakterystyczny, bo posiada dwa okazałe, kostne wypustki zarówno na nosie, jak i brodzie. Szyja gada jest średnio masywna, to samo też można powiedzieć o jej długości.

Po głowie, szyi oraz całym garbatym grzbiecie Snifflehuncha ciągną się nieostro zakończone wypustki o kolistym kształcie. Tułów ma atletyczną budowę, smok posiada również dwie pary kończyn - wszystkie zakończone dość długimi szponami - z czego tylna jest tylko nieco większa od przednich łap. Gad ma parę silnych i proporcjonalnych skrzydeł, dzięki którym potrafi latać. Ciało wieńczy się masywnym ogonem zakończowym malutką kulą.

ZachowanieEdytuj

Smoki te są niezwykle ciekawskie i nie widzą najmniejszego problemu w naruszaniu cudzej przestrzeni osobistej. Zawsze starają się podejść jak najbliżej obserwowanego przez siebie człowieka, smoka, czy też innego zwierzęcia, tak aby móc stwierdzić czy stanowi, czy też nie on dla nich zagrożenia.

Moce i umiejętnościEdytuj

OgieńEdytuj

Jako jeden z nielicznych gatunków smoków, Snifflehunche zieją, podobnie jak chociażby Groncicle czy też Shivertooth, lodowych oddechem, przybierający kształt błękitnych obłoków.

WęchEdytuj

Jak każdy gatunek należący do klasy tropicieli, również i Snifflehunche mają doskonały węch, kilkakrotnie przewyższający smoki z innych klas a także dziesięciokrotnie lepszy od węchu człowieka. Możliwe jednak że, podobnie jak Gruchotnik, smok nie potrafi wyczuć zapachu smoczej jagody.

SłabościEdytuj

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Etapy rozwojuEdytuj

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

JajoEdytuj

Jajo smoka zostało ukazane jedynie w grze Rise of Berk. Jest kształt jest zbliżony do innych smoczych jaj, aczkolwiek posiada bardziej kolistą i płaską formę. Charakterystyczną jego cechą są nieostre wypustki biegnące na górze skorupy, podobne do tych, jakie posiada dorosły smok.

PisklęEdytuj

Młody Snifflehunch jest niebywale podobny do dorosłego osobnika. Różni go jednak rozmiar sam w sobie, jak i niektórych elementów ciała. Pisklę bowiem jest nieco mniej masywnie zbudowane, jego wypustki na grzbiecie nie są jeszcze w pełni rozwinięte, brak też charakterystycznego garba. Również i skrzydła są mniej proporcjonalne do ciała, bo o wiele większe.

TytanEdytuj

Snifflehunch w formie tytana posiada inną gamę barw oraz nieco inną anatomię. Jego grzbiet zamiast wypustków, zostaje przyodziany w ostre i masywne kolce, podobna rzecz dzieje się z rogiem między nozdrzami, który wyraźnie ostrzeje. Kula na ogonie staje się też nieco większa. Tytan posiada mieszankę granatowo-fioletowych, błękitnych oraz białych barw.


Pojawienie sięEdytuj

Jak wytresować smoka 2 (film)Edytuj

Smok pojawia się kilkukrotnie w filmie, miedzy innymi w Smoczym Sanktuarium, podczas wspólnego lotu Valki i jej syna oraz po wyzwoleniu wyspy. Jedynym poznanym (kanonicznym) przedstawicielem tegoż gatunku stanowi tu Pestbud.

Znane SnifflehuncheEdytuj

W grachEdytuj

DreamWorks Dragons: Rise of BerkEdytuj

Smok został dodany razem z Zbiczatrzasłem 20 października 2015 roku.

Zobacz teżEdytuj

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa Czerwona ŚmierćEgg BiterFire TerrorFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonSentinelShovelhelmThunderpede
Klasa strachu GruchotnikRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa Diabelski DerwiszDrzewokosGrim GnasherHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStingerStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupGobsuckerJaskiniowy RabuśMarazmorSandbusterSidlarzSlithersongSlitherwingSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne SilkspannerSkrzydłocieńMały CieńNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki