FANDOM


Smut

Smut

Smut (ang. Glum) — jedna z wysp znajdujących się po wschodniej stronie Archipelagu Barbarzyńskiego. Pojawia się wyłącznie w książkach Cressidy Cowell.

Od zachodu wyspa ta graniczy z Morzem Zwanym Balią Wotana, natomiast od północy - z Poczciwym Krajem. Nie wiadomo, przez kogo jest ona zamieszkana.

Wyspa Smut pojawia się jedynie na mapie w książce Jak wytresować sobie smoka. Nie zostaje przez nikogo odwiedzona ani nawet wspomniana.

Ciekawostki

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohaterówMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliJaskółkaGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzaszkowcówGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaZatoka Złamanego SercaPłonący LasBursztynowe Ziemie NiewolniczeKontynentSzkoła BystrzakaWąwóz Burzy ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu