Fandom

Jak Wytresować Smoka Wiki

Smoczy kwiat

1664strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze16 Udostępnij
Artykuł
Poprzedni odcinek
Krótka historia pewnego portretu
Smoczy kwiat Następny odcinek
Słodka Heathera (część 1)
Smoczy kwiat
Dragon Flower
Niebieski oleander.png
Premiera 20px-Flag_of_Poland.svg.png 9 maja 2013
20px-Flag_of_the_United_States.svg.png 17 października 2012
Szczegóły
Sezon Jeźdźcy smoków
Numer odcinka 9
Ogólny nr odcinka 9

Smoczy kwiat (ang. Dragon Flower) — tytuł dziewiątego odcinka serialu Jeźdźcy smoków. Jego premiera odbyła się 17 października 2012 roku w USA i 9 maja 2013 roku w Polsce na kanale Cartoon Network.

Opis

Johann Kupczy przybył na Berk z nowymi skarbami. Każdy kupił coś dla siebie. Jednak po jego odpłynięciu na Berk pojawia się tajemnicza choroba, atakująca smoki. Jeźdźcy, zatroskani o podopiecznych, dowiadują się od Gothi, iż jest to przyczyna czegoś nowego na wyspie. Postanawiają odnaleźć owe coś. Nie są świadomi, że w całym incydencie łapy maczał największy wróg smoczej rasy na wyspie - Pleśniak.

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)

Na wyspę Berk przypływa łódź Johanna Kupczego, słynnego handlarza, który często handluje z Wandalami. Astrid, Sączysmark, Mieczyk, Szpadka, Śledzik, Stoick, Pyskacz, Wiadro oraz Czkawka wchodzą na pokład i szukają rzeczy dla siebie. Śledzik znajduje książce o biologii i wymienia się za mleczne, smocze zęby. Czkawka natomiast znajduje tusz od olbrzymiej kałamarnicy i wymienia się za własnoręcznie zrobiony kołowrotek. Na łódź przychodzi także Pleśniak. Johann Kupczy ma mu coś przynieść do domu. W tym momencie Straszliwiec podlatuje do koszy, które zamówił Pleśniak. Johann próbuje bezskutecznie go odpędzić, aż w końcu go odrzuca. Szczerbatek chce obronić smoka i podbiega do Johanna, jednocześnie rozbijając butelkę z tuszem.

Mieczyk kupuje wielki posąg i od razu stawia go w Smoczej Akademii w celach treningowych. Gdy smoki trenują na nim, Szczerbatek zaczyna kichać i jednocześnie strzelać plazmą. Kiedy Czkawka lata z Astrid nad wioską, Szczerbatek znowu zaczyna kichać i spada na ziemię. Obok pokazuje się Straszliwiec Straszliwy, który zachowuje się podobnie - źle się czuje i traci równowagę.

Pyskacz próbuje pomóc smokowi Czkawki i przyrządza mu specjalny napój, ale Szczerbatek nie chce go pić. Wybierają się do Gothi, która bada smoka i daje znać, że wszystkie gady mają alergię na coś, co niedawno pojawiło się na wyspie. Wikingowie postanawiają pozbyć się wszystkich rzeczy, które przywiózł im Johann Kupczy.

W tym czasie zachorowały wszystkie smoki na wyspie. Czkawka namawia, by wszyscy wyrzucili to, co kupili na stos za wyspą, ale smoki czują się coraz gorzej. Przyjaciele odkrywają pojawienie się dziwnych roślin, które jak się okazuje noszą nazwę niebieskie oleandry. Okazuje się, że od Johanna kupił je Pleśniak i zasadził je nocą w wiosce. Jedyne antidotum na kwiat to jad Wrzeńca, który żywi się tymi roślinami.

Przyjaciele zmuszają Pleśniaka i wyruszają razem na poszukiwania wodnego smoka. Zwabiony kwiatami Wrzeniec jest obezwładniony, ale szybko się uwalnia, wstrzykując jad Pleśniakowi. Po podróży wikingowie wracają do domu, gdzie Pyskacz wyciąga jad z tyłka Pleśniaka, po czym mówi, że nigdy nie widział gorszych rzeczy "niż tyły tego starucha" i musi iść pokrzyczeć do lasu. Po kilku godzinach wszystkie smoki zdrowieją.

Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Scenariusz

Symbol.png Osobny artykuł: Smoczy kwiat (scenariusz)

Ciekawostki

  • Dowiadujemy się, że Pleśniak wygląda brzydko, nawet według standardów wikingów, wnosząc po wypowiedzi Pyskacza.
  • Okazuje się, że mimo że Johann jest zafascynowany tym, że na Berk trenuje się smoki, to jest nerwowy, przebywając blisko nich.

Link do odcinka

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówDefenders of the Wing (część 1)
Seria 4: Defenders of the Wing (część 2)Gruff Around the EdgesMidnight ScrumNot LoutSaving ShattermasterDire StraitsThe Longest DayGold RushOut of the Frying PanTwintuitionBlindsidedShell Shocked (część 1)Shell Shocked (część 2)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki