FANDOM


Smoczy ząb003.jpg

Smoczy Ząb wbity w tarczę i złożony na łodzi z "martwym" Oseskiem.

Smoczy Ząb - jeden z zębów Zielonej Śmierci z Jak wytresować sobie smoka autorstwa Cressidy Cowell.

Charakterystyka

Ząb pochodził z pyska Zielonej Śmierci. Był ogromny, miał ponad dwa metry (choć był jednym z mniejszych zębów), bardzo ostry i biały.

Historia

Ząb wystrzelił z pyska Zielonej Śmierci, kiedy ta eksplodowała pod naciskiem ciśnienia, jakie wytworzyło się w niej podczas prób zionięcia ogniem (Czkawka zatkał otwory ogniowe, skąd wydobywa się smoczy ogień). Roztrzaskała się wtedy na mnóstwo małych kawałeczków. Jeden z nich, właśnie wielki płonący Smoczy Ząb wystrzelił w stronę nieprzytomnego Czkawki. Słoick, ojciec chłopca rzucił się na niego z tarczą, zasłaniając syna i tym ratując go przed nadzianiem się na ostry ząb.

Potem tarcza przebita Smoczym Zębem w formie pamiątki została umieszczona na płonącej łodzi pogrzebowej, gdzie pochowany był "martwy" Osesek.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki