FANDOM


Smoczy Miecz - miecz Halibuta Straszliwej Czkawki Trzeciego, który po raz pierwszy posiada w książce Jak zostać piratem. Jeden z Insygniów Władcy Zachodniej Dziczy.

Opis

Miecz wygląda niepozornie i niezachęcająco, jednak jest niezawodny i zawsze sprawdza się nawet w najtrudniejszych chwilach.

Historia

Miecz początkowo należał do Siwobrodego Upiora, był to jego ulubiony oręż. Pozostawił go w podwodnej jaskini razem z resztą swojego skarbu. Kiedy Czkawka, Śledzik i Alvin Przechera trafili do tej jaskini, a Alvin zaatakował Czkawkę, Osesek wziął w pysk miecz i podał go Czkawce, by miał czym walczyć. Miecz nie wyglądał zachęcająco, jednak pozwolił Czkawce odkryć swój talent do walki mieczem lewą ręką. 

Kiedy uciekli z jaskini, Czkawka wziął miecz ze sobą. Gdy przyśnił mu się sam Siwobrody Upiór, który przemówił do niego, Czkawka znalazł na mieczu otwór, w którym ukryty był kawałek papieru, zawierający testament mężczyzny. Zapisane tam było między innymi, że miecz powinien należeć do prawowitego dziedzica Siwobrodego Upiora, którym był Czkawka (chociaż wszyscy myśleli, że jest nim Smark Świński Ryj). Miecz pojawia się później we wszystkich książkach jako miecz należący do Czkawki. Walczył nim przeciwko Alvinowi, Zakręconemu Norbertowi, a także Szkaradnemu Bibliotekarzowi. (Jak zostać piratem)

Miecz, wraz z pozostałymi Insygniami znajdującymi się w posiadaniu Czkawki, został mu zabrany przez Alvina Przecherę w książce How to Steal a Dragon's Sword. W powieści How to Fight a Dragon's Fury, trafił z powrotem w ręce prawowitego Władcy, Czkawki.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki