FANDOM


Smocza Biżuteria (z ang. Dragon Jewel; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - najważniejszy z dziesięciu Insygniów Władcy Zachodniej Dziczy, posiadający ogromną moc. Pojęcie Smoczej Biżuterii pojawia się w książkach.

Wygląd i moce

Insygnium to stanowi dość mały wisiorek. Jest to okrągły kawałek bursztynu zawieszony na złotym łańcuchu, bogato zdobiony.

Według Kła Wodena, Smoczy Klejnot ma moc zgładzenia całej smoczej rasy. Z tego powodu jest bardzo dobrze ukryta i przez wiele pokoleń nikt nie potrafił jej odnaleźć.

W bursztynie uwięzione są dwa smoki, zastygłe w czasie walki, jeden z nich zainfekowany jest chorobą, która, jeśli zniszczyłoby się Klejnot, dostałaby się na zewnątrz i w niedługim czasie doprowadziłaby do zagłady całej smoczej rasy.

Pojawienie się

W How to Seize a Dragon's Jewel, Alvin Przechera i jego matka Ekscelina próbują odnaleźć Smoczy Klejnot w Bursztynowych Ziemach Niewolniczych, rozkazują niewolnikom z Mrocznego Więziena go znaleźć. Czkawka odnalazł go w jamie Potwora z Bursztynowych Ziem Niewolniczych, jednak w How To Fight a Dragon's Fury, kiedy Czkawka zostaje koronowany na króla, Strażnicy Wyspy Jutra mówią mu, jak użyć Smoczego Klejnotu. Okazuje się jednak, że prawdziwy został ukryty w jednym ze szczypiec homara w naszyjniku Śledzika. Za jego pomocą próbuje dojść do porozumienia z Wściekłym, ponieważ jest to jedyna rzecz, której się boi. Alvinwi jednak podczas bitwy udaje się zabrać Klejnot i usiłuje go rozbić, jednak ostatecznie Czkawka odzyskuje go. W epilogu mówi, że rozkazał, żeby ukryć Smoczy Klejnot w jego grobowcu, ponieważ uznał, że tam będzie najbezpieczniejszy.

Gronkieliki
Ta strona jest jeszcze pisklęciem!
Jeśli posiadasz wystarczająco dużo informacji, czas oraz ochotę, by rozwinąć artykuł, pomóż projektowi Wiki i rozbuduj go!
Smoki będą ci bardzo wdzięczne!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.