FANDOM


Smocza Biżuteria (z ang. Dragon Jewel; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - najważniejszy z dziesięciu Insygniów Władcy Zachodniej Dziczy, posiadający ogromną moc. Pojęcie Smoczej Biżuterii pojawia się w książkach.

Wygląd i moce

Insygnium to stanowi dość mały wisiorek. Jest to okrągły kawałek bursztynu zawieszony na złotym łańcuchu, bogato zdobiony.

Według Kła Wodena, Smoczy Klejnot ma moc zgładzenia całej smoczej rasy. Z tego powodu jest bardzo dobrze ukryta i przez wiele pokoleń nikt nie potrafił jej odnaleźć.

W bursztynie uwięzione są dwa smoki, zastygłe w czasie walki, jeden z nich zainfekowany jest chorobą, która, jeśli zniszczyłoby się Klejnot, dostałaby się na zewnątrz i w niedługim czasie doprowadziłaby do zagłady całej smoczej rasy.

Pojawienie się

W How to Seize a Dragon's Jewel, Alvin Przechera i jego matka Ekscelina próbują odnaleźć Smoczy Klejnot w Bursztynowych Ziemach Niewolniczych, rozkazują niewolnikom z Mrocznego Więziena go znaleźć. Czkawka odnalazł go w jamie Potwora z Bursztynowych Ziem Niewolniczych, jednak w How To Fight a Dragon's Fury, kiedy Czkawka zostaje koronowany na króla, Strażnicy Wyspy Jutra mówią mu, jak użyć Smoczego Klejnotu. Okazuje się jednak, że prawdziwy został ukryty w jednym ze szczypiec homara w naszyjniku Śledzika. Za jego pomocą próbuje dojść do porozumienia z Wściekłym, ponieważ jest to jedyna rzecz, której się boi. Alvinwi jednak podczas bitwy udaje się zabrać Klejnot i usiłuje go rozbić, jednak ostatecznie Czkawka odzyskuje go. W epilogu mówi, że rozkazał, żeby ukryć Smoczy Klejnot w jego grobowcu, ponieważ uznał, że tam będzie najbezpieczniejszy.

Gronkieliki
Ta strona jest dopiero pisklęciem!
Jeśli posiadasz czas, ochotę i wystarczająco dużo informacji, by rozwinąć artykuł, pomóż projektowi Wiki i rozbuduj go! Smoki będą ci bardzo wdzięczne!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki